«Այլևս մարդ կա՞, որ կասի «չնեռվայնացնենք Կրեմլին»». Դանիել Իոաննիսյան
«ՌԴ ԱԳՆ-ն բառացի հայտարարում է, որ, դու մի ասա, Պուտինը, Ալիևը ու Փաշինյանը 2020-ի նոյեմբերին «ջենտլմենական» պայմանավորվածություն ունեին Արցախի կարգավիճակը ապագա սերունդներին թողնելու և, պարզվում է, այդ պայմանավորվածությունը խախտել է Փաշինյանը:
Եթե նման պայմանավորվածություն եղել է, ապա այն հաշված օրեր անց հենց Պուտինն է խախտել՝ հայտարարելով, որ Արցախը Ադրբեջանի մաս է... Իսկ Ալիևը քանի անգամ է դա հայտարարել՝ անգամ հաշվել չի լինի:
ՌԴ ԱԳՆ-ն նաև ակնհայտորեն փորձում է խառնվել Հայաստանի ներքին գործերին՝ հետևելով ՌԴ ԱԽ փոխնախագահ Դմիտրիյ Մեդվեդևի ու կրեմլյան քարոզչամեքենայի օրինակին: Սա ևս մեկ անգամ ապացուցում է, որ Մոսկվան փորձում է Հայաստանում տապալել Սահմանադրական կարգը:
Այլևս, հույսով եմ, բոլորին ակնհայտ է, որ Ռուսաստանի հետ սիլի-բիլի անել չի ստացվելու: Պետք է անհապաղ, որպես պետականության ու անկախության սպառնալիք, անջատել ռուսաստանյան հեռուստաալիքները և դուրս հրավիրել 102-րդ ռազմակայանը:
Հաջորդիվ անհրաժեշտ է սկսել ՀԱՊԿ-ից դուրս գալու ֆորմալ գործընթացը (փաստացի վաղուց ՀԱՊԿ-ում չենք), իսկ «Զվարթնոց» օդակայանի, իրանական ու թուրքական սահմանների հսկողությունը ՌԴ ԱԴԾ-ից փոխանցել ՀՀ սահմանապահներին:
Հ.Գ. Եթե կառավարությունը ուզում է, որ անկախացման հարցում լինի հանրային աջակցություն, ապա պետք է խոսքից անցնի հանրության համար տեսանելի գործի»:

«Остается ещё кто-нибудь, кто скажет: «Давайте не будем нервировать Кремль»?» Даниэль Иоаннисян
Об этом на своей странице в Facebook написал руководитель организации "Союз сознательных граждан" Даниэль Иоаннисян.
«МИД России буквально заявляет, что, оказывается, у Путина, Алиева и Пашиняна в ноябре 2020 года якобы было «джентльменское» соглашение о передаче вопроса о статусе Арцаха будущим поколениям, и видите ли Пашинян нарушил это соглашение.
Если такое соглашение было, то именно Путин через несколько дней его нарушил, объявив, что Арцах является частью Азербайджана... А сколько раз Алиев заявлял об этом, невозможно сосчитать.
МИД России также явно пытается вмешиваться во внутренние дела Армении по примеру Дмитрия Медведева и кремлевской пропагандистской машины. Это еще раз доказывает, что Москва пытается свергнуть конституционный строй в Армении.
Теперь, надеюсь, всем очевидно, что дружить с Россией не получится. В качестве угрозы государственности и независимости необходимо немедленно отключить российские телеканалы и выгнать 102-ю военную базу.
Далее необходимо начать формальный процесс выхода из ОДКБ (на самом деле мы уже давно не в ОДКБ), и передать контроль над аэропортом «Звартноц», иранской и турецкой границами от ФСБ России. Российской Федерации пограничникам Республики Армения.
P.S. Если правительство хочет общественной поддержки вопроса независимости, оно должно перейти от слов к действиям, видимым для общественности».