Հրեշավոր ծրագրի դեպքերի հաջորդականությունը. Հայկ Կոնջորյան
Սեպտեմբերի 12-ին Ազգային ժողովում Սերժ Սարգսյանի խմբակցության ղեկավարը սպառնում է, որ արյուն կթափեն, հետո ասում, որ սպասում են` կանչը երբ կհնչի:
Սեպտեմբերի 19-ին հնչում է կանչը` ադրբեջանական թնդանոթների համազարկով: Ադրբեջանը հարձակվում է Արցախի վրա:
Սեպտեմբերի 20-ին ձեռք է բերվում հրադադարի համաձայնություն, որի ակտիվ մասնակիցներից մեկը Լեռնային Ղարաբաղի դաշնակցական ԱԺ նախագահն է: Համաձայնությանը ՀՀ-ն որևէ կերպ չի մասնակցում:
Ստեփանակերտում մարդկանց հավաքում են օդանավակայան, նախապես խոստանալով, որ գնալու են Հայաստան, իսկ հետո ասում, որ Հայաստանը չի թողնում, որ իրենք լքեն Ղարաբաղը: Մարդկանց բազմությանը նկարում են և տարածում` մեղադրելով ՀՀ իշխանություններին: Փորձում են հրեշացնել ՀՀ իշխանությանը, որի վրա արդեն պետք է հարձակվեն Երևանում: Ստեղծում են հարձակման լեգիտիմություն:
Կանչը հնչելուն պես` Երևանում, դաշնակները, Քոչարյան-Սարգսյան & Co-ն դուրս է գալիս փողոց` մեղադրելով Հայաստանի իշխանությանը Ղարաբաղը հանձնելու և մարդկանց Հայաստան մուտքը թույլ չտալու մեջ: Օգտագործում են մարդկանց էմոցիաները և հեղաշրջման կոչեր անում:
Մարգարիտա Սիմոնյանը և Վլադիմիր Սոլովյովը, կոչ են անում հայ բնակչությանը միանալ ընդդիմության ցույցերին, իսկ ՌԴ պետդումայի պատգամավոր Եվգենի Ֆեոդորովը երեկ հայտարարում է, որ Ռուսաստանը կվերացնի Հայաստանը և այն կդարձնի Ռուսաստանի գուբերնիա:
Այսքանից հետո, բացատրեք, թե ինչպես կարելի է գլխի չընկնել, որ գործակալների այս շրջանակը փորձում է վերջ տալ ՀՀ անկախությանն ու պետականությանը:

The sequence of events of the monstrous project Hayk Konjoryan
On September 12, the leader of Serzh Sargsyan's faction in the National Assembly threatened to spill blood, then said they were waiting for the call.
On September 19, the call is sounded with a volley of Azerbaijani cannons. Azerbaijan attacks Artsakh.
On September 20, a cease-fire agreement was reached; one of the active participants is the chairman of the federal NA of Nagorno Karabakh. RA does not participate in the deal in any way.
In Stepanakert, they collect people at the airport, promising in advance that they will go to Armenia, and then they say that Armenia does not let them leave Karabakh. People are photographed and distributed to the crowd, accusing the RA authorities. They are trying to demonize the RA government, which should already be attacked in Yerevan. Build legitimacy for the attack.
As soon as the call is made, in Yerevan, the allies, Kocharyan-Sargsyan & Co., go to the streets, accusing the Armenian government of handing over Karabakh and not allowing people to enter Armenia. They use people's emotions and call for a coup.
Margarita Simonyan and Vladimir Solovyov call on the Armenian population to join the opposition demonstrations. Yevgeny Feodorov, a deputy of the Russian State Duma, announced yesterday that Russia will abolish Armenia and make it a Russian province.
After all this, explain how it is possible not to realize that this circle of agents is trying to end the independence and statehood of Armenia.