Խնդրում ենք դադարել հանրայնացնել երեխաների հնարավոր գտնվելու վայրը. ԱՍՀՆ մամուլի քարտուղար
Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության մամուլի քարտուղար Զառա Մանուչարյանը հորդորել է չհանրայնացնել աղմկահարույց տեսանյութում պատկերված երեխաների հնարավոր գտնվելու վայրը։
«Հարգելի’ գործընկերներ, քաղաքացիներ,
խնդրում ենք դադարել հիմա էլ հանրայնացնել երեխաների հնարավոր գտնվելու վայրը. այդկերպ երեխաներին կրկին թիրախավորում ու ավելի խոցելի եք դարձնում»,– Ֆեյսբուքի իր էջում գրել է Մանուչարյանը։
Հիշեցնենք, որ  համացանցում տեսանյութ էր տարածվել, որտեղ մի կին բռնության է ենթարկում անչափահաս աղջկա: ՆԳՆ ոստիկանության Հասարակական անվտանգության ապահովման գլխավոր վարչության, Գավառի և Կենտրոնական բաժինների ոստիկանների համատեղ ձեռնարկած միջոցառումների արդյունքում տեսանյութում պատկերված կինը հայտնաբերվել է:
ՀՀ Քննչական կոմիտեում քրեական վարույթ է նախաձեռնվել տեսանյութի կապակցությամբ։
Կինը՝ Ա․Ա․-ն հանցագործություն կատարելու մեջ անմիջականորեն ծագած հիմնավոր կասկածի հիմքով ձերբակալվել է։

Пресс-секретарь министерства труда и социальных дел Зара Манучарян призвала не разглашать возможное местонахождение детей, изображенных на нашумевшем видео.
"Уважаемые" коллеги, граждане,
Пожалуйста, не разглашайте возможное местонахождение детей сейчас. таким образом вы снова нацеливаетесь на детей и делаете их более уязвимыми», — написала Манучарян на своей странице в Facebook.
Напомним, в Интернете распространилось видео, на котором женщина издевается над несовершеннолетней девочкой. Женщина, изображенная на видео, была обнаружена в результате совместных мероприятий, предпринятых полицейскими Главного управления общественной безопасности, Гавара и Главного управления полиции МВД.