«Ալիևը Ստեփանակերտ ո՛չ հումանիտար, ո՛չ կոմերցիոն բեռներ ուղարկողը չէ. հեռացրեք բետոնապատնեշը». Վ.Աթանեսյան
«Մեծ դավերը երբեմն այնքան բացահայտ են նյութվում, որ տպավորություն ստեղծվի, թե հենց միակ օրինաչափը դա է։ Արցախում և նրա շուրջ իրավիճակը հենց այդ դեպքն է։
Հ․Գ․ Շուշին թշնամու վերահսկողությանն է անցել 2020թ․ նոյեմբերի 8-ին։ Իլհամ Ալիևը Շուշի է մտել 2021թ․ հունվարի 15-ին՝ Մոսկվայում հետպատերազմյան ռուս-հայ-ադրբեջանական առաջին գագաթնաժողովից չորս օր հետո։ Եթե մենք դիվանագետ լինեինք, ապա կտեսանկարահանեինք ավտոշարասյան երթը և համացանցը կողողեինք սենսացիոն կադրերով՝ ինչպես է Իլհամն անցնում Արցախի ՊԲ Կարմիր շուկայի անցակետով, վերջում էլ՝ Շուշիի 1992թ․ մայիսի 8-ի ազատագրման խորհրդանիշ տանկ-հուշարձանի հրանոթի փողի տակից։
Հ․Հ․Գ․ Ասկերանից հեռացրեք բետոնա«պատնեշը»։ Ալիևը Ստեփանակերտ ո՛չ հումանիտար, ո՛չ կոմերցիոն բեռներ ուղարկողը չէ։ Իսկ եթե այնուամենայնիվ ուղարկի, ապա շարասյունը թող կանգ առնի Արցախի ոստիկանության և մաքսային ծառայության անցակետի արգելափակոցի դիմաց, և պատասխանատուները բանակցություններ սկսեն մեր պետական  մարմինների հետ»։

"Aliev is not the one sending humanitarian or commercial goods to Stepanakert. remove the concrete barrier;" V. Atanesyan
"Big conspiracies sometimes materialize so openly that it gives the impression that this is the only pattern. The situation in and around Artsakh is exactly that.
PS: Shushi came under enemy control on November 8, 2020. Ilham Aliyev entered Shushi on January 15, 2021, four days after Moscow's first post-war Russian-Armenian-Azerbaijani summit. If we were diplomats, we would have videotaped the motorcade march and flooded the Internet with sensational footage of how Ilham passes through the Red Market checkpoint of the Artsakh DA and, in the end, under the gun barrel of the tank-monument symbol of the liberation of Shushi on May 8, 1992.
PS: Remove the concrete "barrier" from the mine. Aliyev is not the one sending humanitarian or commercial goods to Stepanakert. And if he sends it anyway, let the convoy stop in front of the checkpoint of the Artsakh police and customs service, and those responsible start negotiations with our state bodies."