«1998-ին Հայաստանի ԱԽ նիստում ի՞նչ էին անում Արկադի Ղուկասյանը, Լեոնարդ Պետրոսյանը, Օլեգ Եսայանն ու Սամվել Բաբայանը». Վահրամ Աթանեսյան
ԼՂՀ ԳԽ նախկին պատգամավոր Վահրամ Աթանեսյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է.
«Եթե ԼՂՀ-ն 1997թ․ մարտից դուրս էր մնացել բանակցություններից, 1998թ․ հունվարի 7-8-ին Հայաստանի անվտանգության խորհրդի նիստում ի՞նչ էին անում նախագահ Արկադի Ղուկասյանը, վարչապետ Լեոնարդ Պետրոսյանը, ԱԺ նախագահ Օլեգ Եսայանը և ՊԲ հրամանատար Սամվել Բաբայանը։ Ինչու՞ էին հրավիրվել։

"What were Arkady Ghukasyan, Leonard Petrosyan, Oleg Yesayan and Samvel Babayan doing at the session of the Security Council of Armenia in 1998?" Vahram Atanesyan
Vahram Atanesyan, former deputy of the NKR Central Committee, wrote on his Facebook page.
"If the NKR was left out of the negotiations since March 1997, what was President Arkady Ghukasyan, Prime Minister Leonard Petrosyan, NA Speaker Oleg Yesayan, and Defense Forces Commander Samvel Babayan doing at the session of the Security Council of Armenia on January 7-8, 1998?" Why were they invited?
As far as I remember, there was no discussion of that format between Yerevan and Stepanakert before Key West or Kazan."