Առաջարկում եմ անկախության հռչակագրի առաջին կետի առաջին նախադասությունը խմբագրել՝ ավելացնելով ևս մի Տ. Բադալյան
«Էկոնոմիկայի նախարարությունն առաջարկում է ՏՏ ոլորտի եկամտահարկը սահմանել 5%: Առաջարկում եմ ավելորդ ժամանակ չկորցնել և կատարել անկախության հռչակագրի առաջին կետի առաջին նախադասության փոփոխություն՝ հետագա բոլոր պետական իրավական փաստաթղթերի «ինքնըստինքյան» փոփոխությամբ:
Մասնավորապես, անկախության հռչակագրի առաջին կետի առաջին նախադասությունը խմբագրել՝ ավելացնելով ևս մի Տ.

I suggest to edit the first sentence of the first point of the declaration of independence by adding one more T; Badalyan
"The Ministry of Economy proposes to set the IT sector income tax at 5%. I suggest not wasting extra time and amending the first sentence of the first clause of the Declaration of Independence with an "intrinsic" amendment to all subsequent state legal documents.
In particular, to edit the first sentence of the first clause of the Declaration of Independence, adding one more T.