«Վաշինգտոնի խաղաղության բանակցություններում համաձայնեցված կետերի թիվն ավելացել է». Բայրամով
Ադրբեջանի ԱԳ նախարար Ջեյհուն Բայրամովը անդրադարձել է հայ-ադրբեջանական խաղաղության բանակցություններին։
Բայրամովը, մասնավորապես, հայտարարել է. «Վաշինգտոնում կայացած բանակցությունները որոշակի գործնական դրական արդյունքներ են տվել։ Ավելացել է այս բանակցություններում համաձայնեցված կետերի թիվը։ Սակայն դեռ բաց հարցեր կան, կան կետեր, որոնց շուրջ կողմերը լիարժեք համաձայնության չեն եկել։ Ուստի այս գործընթացը շարունակվելու է։
Մենք անխուսափելի ենք համարում խաղաղության հասնելը՝ միջազգային իրավունքի և սկզբունքների համաձայն։ Պետք է պատրաստվի և ստորագրվի խաղաղության պայմանագիր և միջպետական ​​հարաբերությունների կարգավորման համաձայնագիր։ Անհնար է կանխատեսել, թե որքան կտևի այս գործընթացը։ Առաջիկայում Վաշինգտոնում նոր ու հերթական հանդիպում է նախատեսված»,- հավելել է Բայրամովը։

"The number of items agreed upon in the Washington peace talks has increased;" Byramov
Azerbaijani Foreign Minister Jeyhun Bayramov referred to the Armenian-Azerbaijani peace negotiations.
Bayramov, in particular, stated, "The negotiations held in Washington have given some practical positive results. The number of agreed points in these negotiations has increased. However, there are still open questions; there are points on which the parties have yet to reach a complete agreement. Therefore, this process will continue.
We consider it inevitable to achieve peace through international law and principles. A peace treaty and an agreement on the regulation of interstate relations should be prepared and signed. It is impossible to predict how long this process will take. Shortly, a new and regular meeting is planned in Washington," Bayramov added.