«Վաշինգտոնի խաղաղության բանակցություններում համաձայնեցված կետերի թիվն ավելացել է». Բայրամով
Ադրբեջանի ԱԳ նախարար Ջեյհուն Բայրամովը անդրադարձել է հայ-ադրբեջանական խաղաղության բանակցություններին։
Բայրամովը, մասնավորապես, հայտարարել է. «Վաշինգտոնում կայացած բանակցությունները որոշակի գործնական դրական արդյունքներ են տվել։ Ավելացել է այս բանակցություններում համաձայնեցված կետերի թիվը։ Սակայն դեռ բաց հարցեր կան, կան կետեր, որոնց շուրջ կողմերը լիարժեք համաձայնության չեն եկել։ Ուստի այս գործընթացը շարունակվելու է։
Մենք անխուսափելի ենք համարում խաղաղության հասնելը՝ միջազգային իրավունքի և սկզբունքների համաձայն։ Պետք է պատրաստվի և ստորագրվի խաղաղության պայմանագիր և միջպետական ​​հարաբերությունների կարգավորման համաձայնագիր։ Անհնար է կանխատեսել, թե որքան կտևի այս գործընթացը։ Առաջիկայում Վաշինգտոնում նոր ու հերթական հանդիպում է նախատեսված»,- հավելել է Բայրամովը։

«Количество пунктов, согласованных на мирных переговорах в Вашингтоне, увеличилось». Байрамов
Министр иностранных дел Азербайджана Джейхун Байрамов коснулся армяно-азербайджанских мирных переговоров.
Байрамов, в частности, заявил. «Переговоры, проведенные в Вашингтоне, дали некоторые практические положительные результаты. Количество согласованных пунктов в этих переговорах увеличилось. Однако остаются открытыми вопросы, есть моменты, по которым стороны не достигли полного согласия. Поэтому этот процесс будет продолжаться.
Мы считаем неизбежным достижение мира в соответствии с международным правом и принципами. Должны быть подготовлены и подписаны мирный договор и соглашение об урегулировании межгосударственных отношений. Невозможно предсказать, сколько времени займет этот процесс. В ближайшее время планируется новая и очередная встреча в Вашингтоне ", - добавил Байрамов