Հարգելի պետական բարձրաստիճան պաշտոնյաներ, հետևեք ձեր բառերին, ձեր ձևակերպումներին. Հակոբ Բադալյան
«Հայաստանի նախագահը Կատար կատարած այցի ընթացքում հայ համայնքի հետ հանդիպմանն ասում է՝ «Այն, ինչ տեղի ունեցավ 2020թ․ պատերազմի ժամանակ, կանխատեսելի էր դեռևս 1990 կամ 91 թվին, երբ մենք սկսեցինք Ադրբեջանի հետ մեր խնդիրները փորձել լուծել պատերազմի միջոցով․ տեսանելի էր, որ էդպիսի մի իրավիճակ է լինելու»։
Իհարկե, կարելի է ասել նաև, որ 2020-ի պատերազմը կանխատեսելի էր դեռևս 1918 թվականից կամ ավելի վաղ: Բայց բուն խնդիրը նույնիսկ դա էլ չէ, այլ այն, որ ըստ ՀՀ նախագահի, «մենք սկսեցինք Ադրբեջանի հետ մեր խնդիրները լուծել պատերազմի միջոցով»:
Հայաստանի նախագահին պետք է «հիշեցնել», որ մենք չենք սկսել մեր խնդիրները լուծել պատերազմի միջոցով: Այդ Ադրբեջանն է ՍՍՀՄ իշխանության աջակցությամբ անցել պատերազմական լուծումների, որին Արցախը՝ Հայաստանի աջակցությամբ, բնականաբար, արձագանքել է ինքնապաշտպանությամբ:
Հարգելի պետական բարձրաստիճան պաշտոնյաներ, հետևեք ձեր բառերին, ձևակերպումներին, անկախ՝ ինչ ամբիոնից կհնչեն դրանք: Եթե չկա դրանց հետևելու ժամանակը, պարզապես լռելու ժամանակ գտեք»:

"During the meeting with the Armenian community during his visit to Qatar, the President of Armenia said: "What happened during the 2020 war was predictable back in 1990 or 1991, when we started trying to solve our problems with Azerbaijan through war. It was visible that such a situation would happen."
Of course, the war of 2020 was predictable as far back as 1918 or earlier. But the real problem is not even that, but the fact that, according to the RA president, "we started to solve our problems with Azerbaijan through war."
The President of Armenia should be "reminded" that we did not start solving our problems through war. With the support of the USSR government, Azerbaijan went to war solutions, to which Artsakh, with the help of Armenia, naturally responded with self-defense.
Dear high-ranking state officials, watch your words and wordings, regardless of the platform from which they will sound. If you don't have time to follow them, find time to be quiet."