Այսօր 2-րդ բանակային կորպուսի ծառայողները ադրբեջանական զրահատեխնիկա են խոցել. Իոաննիսյան
«Ես չգիտեմ՝ որն է 2-րդ (Գեղարքունիքի) բանակային կորպուսի հաջողության գրավականը, բայց այն հաճախ է լավ առումով աչքի ընկնում։
Այսօր այդ կորպուսի ծառայողները ադրբեջանական զրահատեխնիկա են խոցել։ Որքանով ինձ է հայտնի, 44-օրյա պատերազմից հետո Ադրբեջանը զրահատեխնիկա կորցրած չկար։
Բայց, ամենակարևորը, տղերքը զոհ չեն տվել։ Այսօր եզակի դեպքերից էր, երբ առաց զոհի կարողացել ենք արժանի հակահարված տալ։ Ընդ որում, չեն վախեցել ո՛չ իրենց վրա աշխատող մեծաթիվ հրետանուց, ո՛չ էլ վերևում շրջող «Բայրաքթար»-ից։ Ապրե՛ն զինվորներն ու հրամանատարները։ Գրագետ ու դուխով աշխատանքը, այ, այսպես է լինում»։

Today, the officers of the 2nd army corps hit Azerbaijani armored vehicles; Ioannisyan
Daniel Ioannisyan, head of the "Union of Informed Citizens" organization, wrote on his Facebook page.
"I don't know the key to the success of the 2nd (Gegharkunik) Army Corps, but it often stands out in a good way.
Today, the service members of that corps hit Azerbaijani armored vehicles. I know that Azerbaijan did not lose any armored vehicles after the 44-day war.
But, most importantly, the boys did not sacrifice. Today was one of the rare cases when we could give a worthy counterattack to the victim. Moreover, they were unafraid of the large artillery working on them or the "Bayraktar" roaming above. Long live the soldiers and commanders. Literate and diligent work, oh, this is how it happens."