Թշնամու դրոշ վառելով ու քոնը թափահարելով, կենացներ ասելով հայրենիք չեն սիրում. Արթուր Հովհաննիսյան
«Երեկ Հայաստանը նոր նշաձող սահմանեց  ծանրամարտի  Եվրոպայի առաջնությունների բացման արարողությունների համար. մինչ այս անցկացված որևէ առաջնություն չէր ունեցել նման շքեղ, մասշտաբային ու ներկայանալի մեկնարկ։
Սա ոչ միայն կարևոր է հենց ծանրամարտ սպորտաձևի տարածման ու զարգացման, այլև մեզ համար Հայաստանը, որպես սպորտային աշխարհի կենտրոն դիրքավորելու առումով։
Եւ ահա Հայաստանը պետք է քաղի առավելագույնն այս համաեվրոպական միջոցառումից,  ինչու ոչ ցույց տա հաջորդ տարի աշխարհի ծանրամարտի առաջնությունը Երևանում անցկացնելու իր կարողությունները։
Բայց արի ու տես, որ մի հայ երիտասարդ, ով ինքն է հեղինակել ու կարել Ադրբեջանի դրոշը բռնող մոդելի կրկին ադրբեջանական դրոշով զգեստը, որոշում է խափանել ողջ այս գործընթացը, գցել Հայաստանի միջազգային վարկը ու ձեռքի հետ էլ լավագույն նվերը մատուցում Ադրբեջանին. ամբողջ միջազգային մամուլը ողողված է այս միջադեպով։
Ի դեպ այս ամենը հայրենասիրության քողի ներքո։
Բայց կա պարզ ճշմարտություն` հայրենասիրության ցանկացած դրսևորման վերջնարդյունքը հայրենիքիդ օգուտ տալն է, եթե հակառակն է տեղի ունենում, դա ունի բոլորովին այլ անուն և արվում է բոլորովին այլ նպատակներով։
Թշնամու դրոշ վառելով ու քոնը թափահարելով, կենացներ ասելով,  հայրենակիցներին անվանարկելով հայրենիք չեն սիրում, պետություն չեն կառուցում, չեն հաղթում»:

Об этом на своей странице в Facebook написал секретарь фракции "ГД" Артур Ованнисян.
«Вчера Армения установила новый ориентир для церемонии открытия чемпионата Европы по тяжелой атлетике. такого великолепного, масштабного и презентабельного старта не было ни у одного проведенного до сих пор чемпионата.
Это важно не только для распространения и развития самого тяжелоатлетического спорта, но и для нас с точки зрения позиционирования Армении как центра спортивного мира.
И вот Армения должна была извлечь максимальную пользу из этого общеевропейского мероприятия, чтобы почему бы и нет, показать свои способности к проведению в следующем году в Ереване чемпионата мира по тяжелой атлетике.
Но тут некий армянский юноша, который сам придумал и сшил платье модели, держащей флаг Азербайджана, опять же с флагом Азербайджана, решает сорвать весь этот процесс, понизить международный имидж Армении и своей рукой преподнести лучший подарок Азербайджану и дать пищу всей международной прессе.
Кстати, все это под маской патриотизма.
Но есть простая истина - конечным результатом любого проявления патриотизма является польза для Родины, если происходит обратное, то это имеет совсем другое название и делается совсем для других целей.
Сжигая флаг врага и размахивая своим, произнося тосты, Родину не любят, государство не строят, не побеждают».