«Երեկվանից մինչ այսօր լուսաբաց գտնվել ենք դիրքերում. մեր տղաները ուժեղ են, հզոր, անկոտրում». Դավիթ Դանիելյան
«Երեկվանից մինչ այսօր լուսաբաց  գտնվել ենք դիրքերում. մեր տղաները ուժեղ են, հզոր, անկոտրում». Դավիթ Դանիելյան
ՀՀ ԱԺ «Քաղաքացիական խմբակցության պատգամավոր Դավիթ Դանիելյանը «Ֆեյսբուքի» իր էջում գրել է.
«Տեղ համայնքի ղեկավար Դավիթ Ղուլունցի հետ երեկվանից մինչ այսօր լուսաբաց  գտնվել ենք դիրքերում: Մեր տղաները ուժեղ են, հզոր, անկոտրում: Մեր պաշտպանները կատաղի ոգով երեկ հետ են մղել թշնամու ագրեսիան, պաշտպանել գյուղը և մեզ բոլորիս: Գիշերվա ընթացքում և այս պահին որևէ էական խախտում չի եղել:
Երեկ երեկոյան շփվել եմ նաև բնակիչների, երիտասարդների հետ: Սահմանը ու Երևանը երկու տարբեր Հայաստան են: Այդ «Հայաստանները» իրար շատ ասելիք ունեն․ միասնական պայքարով պիտի պահենք մեր հայրենիքը: Չթողեք՝ վախը և խուճապը ձեզ հաղթի: Մենք ուժեղ ենք»:

Со вчерашнего дня до сегодняшнего рассвета мы стояли на позициях, наши мальчики сильны, мощны, несокрушимы. Давид Даниелян
Об этом на своей странице в "Facebook" написал депутат фракции "Гражданский договор" НС РА Давид Даниелян.
«С Давидом Гулунцем, главой местной общины, мы были на позициях со вчерашнего дня до сегодняшнего рассвета. Наши мальчики сильные, мощные, несгибаемые. Вчера наши защитники яростно отразили агрессию врага, защитили село и всех нас. Существенных нарушений ночью и в это время не было.
Вчера вечером я также общался с жителями и молодежью. Граница и Ереван – это две разные Армении. Этим «Армениям» есть многое, что сказать друг другу. мы должны защищать нашу родину сплоченной борьбой. Не позволяйте страху и панике взять верх над вами. Мы сильны."