Yandex ընկերությունը ընդլայնում է գործունեությունը Հայաստանում
Նախարար Վահան Քերոբյանն ապրիլի 7-ին ընդունել է Yandex ընկերության փոխնախագահ, պետական մարմինների հետ կապերի պատասխանատու Պավել Դեմիդովին։
Ողջունելով հյուրին՝ նախարարը կարևորել է ընկերության գործունեության ընդլայնումը Հայաստանում, որը ներկայում ներառում է տաքսիի, սննդի ծառայություններ, գործում է նաև ընկերության գրասենյակը։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են հարկային ոլորտին, ներդրումների իրականացմանը, սպասարկման կենտրոնների բացմանը, կրթական նախագծերի իրականացմանը առնչվող մի շարք հարցեր։
Ընկերության ներկայացուցիչները նշել են, որ Հայաստանում ամսական Yandex-ի տարբեր ծառայություններից օգտվում է մոտ 700,000 հազար հոգի։
Անդրադարձ է կատարվել նաև Հայաստան Yandex.Market-ի մուտքի և հայկական արտադրանքը Yandex.Lavka-ում ներկայացնելու հնարավորությանը։ Առաջիկայում Հայաստանում նախատեսվում է բացել Yandex.hub:

Компания Яндекс расширяет свою деятельность в Армении
7 апреля министр Ваан Керобян принял Павла Демидова, вице-президента компании «Яндекс», ответственного за отношения с государственными органами.
Приветствуя гостя, министр подчеркнул расширение деятельности компании в Армении, которая в настоящее время включает услуги такси, общественного питания, также функционирует офис компании.
В ходе встречи обсуждался ряд вопросов, связанных с налоговой сферой, осуществлением инвестиций, открытием сервисных центров, реализацией образовательных проектов.
Представители компании отметили, что ежемесячно в Армении различными услугами Яндекса пользуются около 700 тысяч человек.
Также упоминалась возможность выхода на Армянский Яндекс.Маркет и представления армянских товаров в Яндекс.Лавке. В ближайшее время планируется открытие Яндекс.хаба в Армении.