Երևան քաղաքում օդի աղտոտման նվազեցման նպատակով իրազեկում-հանդիպում է տեղի ունեցել խոշոր շինարարական ընկերությունների հետ
28 Մարտի, 15:16
Երևան քաղաքում մթնոլորտային օդի աղտոտման նվազեցման նպատակով Բնապահպանության և ընդերքի տեսչական մարմնում կազմակերպվել է իրազեկում- հանդիպում: Քննարկմանը մասնակցել են Տեսչական մարմնի ղեկավարը, ղեկավարի տեղակալները, Երևանի քաղաքապետարանի բնապահպանության վարչության պետի ժամանակավոր պաշտոնակատարը, «Կառուցապատողների հայկական ասոցիացիայի» փոխնախագահը, Երևանում կառուցապատում ու խոշոր շինարարական գործունեություն իրականացնող 13 ընկերությունների ներկայացուցիչներ:
Տնտեսավարողներին մանրամասն ներկայացվել է բնապահպանական օրենսդրությունը, մասնավորապես՝ մթնոլորտային օդի պահպանության պահանջներին ուղղված համապատասխան միջոցառումները, նաև տրամադրվել են իրազեկման թերթիկներ: Քննարկվել են խոշոր շինարարությունների ընթացքում ի հայտ եկող տնտեսավարողներին հուզող մի շարք հարցեր ու դրանց հնարավոր լուծումները: Հանդիպման ավարտին պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել նման ձևաչափով քննարկումներն ավելի հաճախակի դարձնել:

В целях снижения загрязнения воздуха в городе Ереване проведена информационная встреча с крупными строительными компаниями
В целях снижения загрязнения атмосферного воздуха в городе Ереване в органе инспекции по охране окружающей среды и недропользования был организован информационный митинг. Глава инспекционного органа, заместители начальника, исполняющий обязанности начальника управления охраны окружающей среды мэрии Еревана, вице-председатель «Армянской ассоциации строителей», представители 13 компаний, осуществляющих девелоперскую и масштабную строительную деятельность в Ереване приняли участие в обсуждении.
Предпринимателям было подробно представлено природоохранное законодательство, в частности, соответствующие меры, направленные на выполнение требований по охране атмосферного воздуха, также были предоставлены информационные буклеты. Обсуждался ряд волнующих предпринимателей вопросов, возникающих при масштабных стройках, и возможные пути их решения. По итогам встречи достигнута договоренность чаще проводить обсуждения в таком формате.