Սա Ստեփանակերտն է, այստեղ վաղը հաստատ մի քանի հոգի է գտնվելու, որ ասի՝ Լավրովին պետք է ճիշտ հասկանալ. Աթանեսյան
«Հայկական «պատասխանատու» մամուլը կմեռնի՝ երբեք չի գրի, որ Լեռնային Ղարաբաղի (իր տերմինաբանությամբ՝ Ղարաբաղի) համար ՌԴ ԱԳ նախարարի «օպտիմալ կարգավիճակը» այն է, ինչ Ռուսաստանը Դոնբասի դեպքում «համաձայնեցրել էր» Ուկրաինայի հետ, ինչի շուրջ մեկ օր առաջ 12 ժամ բանակցել են Սերբիայի նախագահը և Կոսովոյի «վարչապետը»։ Դա «Ղարաբաղի հայկական համայնքների կոնֆեդերացիան է»։ Եթե, իհարկե, Ալիևը համաձայնի։ Իսկ ոմանք Ստեփանակերտում անցյալ հոկտեմբերի 30-ին տասնյակ հազարավոր արցախցիների Վերածննդի հրապարակ էին դուրս բերել՝ հավաստելու, որ Արցախը պաշտպանում է հայ-ադրբեջանական կարգավորման պայմանագրի ռուսական տարբերակը։ Դե գնացեք ու պաշտպանեք։ Բայց սա Ստեփանակերտն է, այստեղ վաղը հաստատ մի քանի հոգի է գտնվելու, որ ասի՝ Լավրովին պետք է ճիշտ հասկանալ, նա մի բան ասում, մյուսն անում է։ Հավատացեք, սիրելի «կովեր», կյանքը կարճ է, ֆինանսական «յոնջան»՝ սահմանափակ․․.
Հ․Գ․ Հա, թող չմոռանան, որ Սերգեյ Վիկտորովիչի էդ «բանաձևը» հնչել է Հայաստանում ադրբեջանցիների վերաբնակման և անվտանգության ու իրավունքների երաշխավորման «իրավունքի» մասին Ալիևի հայտարարությանը գրեթե ունիսոն։ Բա՞․․․ Թուրքերը մի սկզբունք ունեն․ եթե փոխանակություն՝ ապա «բաշ նա բաշ»»․․․

This is Stepanakert, there will definitely be several people here tomorrow who will say that Lavrov should be understood correctly, Atanesyan
The "responsible" Armenian press will die to never write about the "optimal status" of the Russian Foreign Minister for Nagorno-Karabakh (in its terminology, Karabakh). Is that what Russia "agreed" with Ukraine in the case of Donbas, which was negotiated 12 hours a day ago with the president of Serbia and the "prime minister" of Kosovo? It is the "Confederation of Armenian Communities of Karabakh." If, of course, Aliyev agrees. And some people brought tens of thousands of Artsakh citizens to Renaissance Square in Stepanakert last October 30 to ensure that Artsakh supports the Russian version of the Armenian-Azerbaijani settlement agreement. Well, please go ahead and protect it. But this is Stepanakert; several people here tomorrow will say that Lavrov should be understood correctly; he says one thing and does another. Believe me, dear "cows," life is short, and financial "alfalfa" is limited...
PS: Yes, let them not forget that that "resolution" of Sergey Viktorovich sounded almost in unison with Aliyev's statement about the resettlement of Azerbaijanis in Armenia and the "right" to guarantee security and rights. What? Turks have a principle. If exchange, then "bash na bash"...