Զինծառայողների մահը վրա է հասել ածխածնի մոնօքսիդով՝ շմոլ գազ, և այրվածքային շոկից. փաստաբան
Հայտնում եմ Ձեզ, որ այսօր  ստացել ենք Ազատ գյուղի զինվորական կացարանում զոհված 15 զինծառայողներից 8-ի դիակների դատաբժշկական փորձաքննության եզրակացությունները։
Ըստ փորձաքննության եզրակացության հետեւությունների՝ զինծառայողների մահը վրա է հասել "Ածխածնի մոնօքսիդով /Շմոլ գազ/ եւ այրվածքային շոկից"։
Փորձաքննության ենթարկված 8 զոհված զինծառայողների մոտ թմրանյութեր եւ հոգեմետ նյութեր չեն հայտնաբերվել։
Զոհված զինծառայողների ծնողների հետ հանդիպումից եւ եզրակացությունների մանրակրկիտ ուսումնասիրությունից հետո հնարավորինս սեղմ ժամկետում հանդես կգանք հայտարարությամբ ու կներկայացնենք տուժող կողմի դիրքորոշումներն ու անելիքները»,- նշել է նա։

Смерть военнослужащих наступила от угарного газа и ожогового шока. Адвокат
Доводим до вашего сведения, что сегодня мы получили заключения судебно-медицинской экспертизы 8 из 15 тел военнослужащих, погибших в воинском общежитии села Азат.
По заключению экспертизы смерть военнослужащих наступила в результате «угарного газа и ожогового шока».
Наркотиков и психотропных веществ среди 8 погибших военнослужащих, которых обследовали, не обнаружено.
"После встречи с родителями погибших военнослужащих и детального изучения выводов мы в кратчайшие сроки выпустим заявление и представим позиции и действия пострадавшей стороны", - сказал он.