Ինչո՞ւ փետրվարի 24-ի հանդիպումը չի հանրայնացվել գոնե պաշտոնական տեղեկատվությամբ. Աթանեսյան
«Երեկ հայտնի դարձավ, որ Արցախի և Ադրբեջանի ներկայացուցիչները ոչ միայն մարտի 1-ին, այլև փետրվարի 24-ին են հանդիպել։ Ինչու՞ փետրվարի 24-ի հանդիպումը չի հանրայնացվել գոնե պաշտոնական տեղեկատվությամբ, իսկ մարտի 1-ի «բանակցություններից» անգամ լուսանկար է հրապարակվել, և բացահայտվել են կողմերի ներկայացուցիչները։ Ինչու՞ Արցախի ԱԽ-ն ադրբեջանական նախապայմանի և այն մերժելու մասին հայտարարություն չի տարածել նույն օրը։ Ե՞րբ և ի՞նչ խողովակներով է Ադրբեջանը փոխանցել իր «կամ ինտեգրացիա, կամ կոշտ և կտրուկ քայլեր» վերջնագիրը։
Պաշտոնապես ասվել էր, որ Ադրբեջանի պատասխանին սպասում են ռուս խաղաղապահների միջոցով։ Փետրվարի 24-ին կողմերը համաձայնեցրե՞լ էին քննարկվելիք խնդիրների շրջանակը։ ԱԺ պատգամավորներից մեկը երեկ մամուլին ասել է, որ արցախյան կողմի բանակցային թղթապանակում եղել է նաև Կաշենի վերագործարկման հարցը։ ԱԽ պաշտոնական տեղեկատվությունը նման ձևակերպում չունի։ Ի՞նչ է փոխվել, որ Արցախի նախագահի խորհրդականը, ով խորհուրդ էր տալիս ձնահյուսի մոտ բարձր չգոռալ, տառացիորեն երկու օր անց խոսում է «շպպացնելու» մասին։ Պատճառը միայն թշնամական դիվերսիա՞ն է։ Իսկ եթե մտնում ենք «պաշարված ամրոցի ռեժիմի» մեջ, ապա ինչու՞, օրինակ, Ստեփանակերտում  պարետային ժամ չի մտցվում։ Ո՞վ է տիրապետում՝ գիշերային քաղաքում ով որտեղ, ինչպես և ինչու է տեղաշարժվում»։

Why was the February 24 meeting not publicized at least with official information? Atanesyan
"Yesterday, it became known that the representatives of Artsakh and Azerbaijan met not only on March 1 but also on February 24. Why was the February 24 meeting not made public with official information, and even a photo of the March 1 "negotiations" was published, and the parties' representatives were revealed? Why did the Council of Artsakh not state the Azerbaijani precondition and its rejection on the same day? When and through what channels did Azerbaijan convey its request, "either integration or hard and drastic steps"?
It was officially said they are waiting for Azerbaijan's response through Russian peacekeepers. Did the parties agree on the scope of issues to be discussed on February 24? Yesterday, one of the MPs of the National Assembly told the press that the issue of restarting Kashin was also in the negotiating file of the Artsakh side. The official information of the SC needs to have such wording. What has changed that the adviser to the Artsakh president, who advised not to shout in the face of an avalanche, literally two days later is talking about "making up"? Is the reason only hostile sabotage? And if we enter the "besieged fortress regime," why, for example, is Stepanakert not introducing a curfew? Who controls who moves where, how, and why in the night city."