«Ընդդիմության թեզերը խիստ նույնական էին ադրբեջանական քարոզչության հետ․ կարծում եք՝ պատահակա՞ն է». Բաղդասարյան
Շիրակի նախկին մարզպետ Նազելի Բաղդասարյանը «Ֆեյսբուքի» իր էջում գրել է.
«Ընդդիմության նախաձեռնած «Ադրբեջանի կողմից Լաչինի միջանցքը փակելու վերաբերյալ» խորհրդարանական լսումների անկյունաքարը բնավ հումանիտար աղետը չէր։
Ցավոք, ելույթ ունեցողներից շատերի հիմնական թեզերը խիստ նույնական էին ադրբեջանական քարոզչության հետ․ կարծում եք՝ պատահակա՞ն է։
Խոսույթի առանցքում իշխանության ուղղված անատամ մեղադրանքներ և նոյեմբերի 9-ի եռակողմ հայտարարության խարխլում։ Բովանդակային առումով ալիևյան օրակարգն է, ու ակամայից հարց է ծագում՝ ո՞ւմ ջրաղացին են ջուր լցնում։
Մինչ այժմ ոչ մի խոսք էթնիկ զտման ադրբեջանական քաղաքականության՝ առավել հեռահար նպատակների կանխարգելելման մասին։ Փոխարենը, մերկապարանոց հայտարարություններ առ այն, որ իշխանությունները Լաչինը զիջել են, տվել են, փոխել են ու այսպես շարունակ։
Բագրատյանը կրկին «անգերազանցելի» էր․ իր ձեւակերպումներով կրկին ստորադասեց մեր երկրի պետական շահը և ի ցույց դրեց բոլորին, թե ում գրպանից է վճարվում։
Արդյոք կա՞ գիտակցում, որ մեր երկրի ինքնիշխանությունն առավել է ամեն բանից։ Արդյոք կա՞ ընկալում, որ 120 հազար մեր հայրենակցի կյանքն ու անվտանգությունն է նժարին։
Ղարաբաղյան հարցի շահարկմամբ իշխանափոխության հասնելու բաղձալի երազանք... ընդդիմության հին ու չարչրկված սցենարով հերթական արարի ականատեսն ենք։

Former governor of Shirak Nazeli Baghdasaryan wrote on her Facebook page.
"The cornerstone of the opposition-initiated parliamentary hearings on "Azerbaijan closing the Lachin Corridor" was not the humanitarian disaster at all.
Unfortunately, many speakers' main theses were similar to the Azerbaijani propaganda. Do you think it's a coincidence?
At the core of the speech were toothless accusations directed at the government and the undermining of the tripartite statement of November 9. In terms of content, it is the Aliyev agenda, and the question unintentionally arises: whose mill are they pouring water into?
Until now, they have not been a word about the Azerbaijani policy of ethnic cleansing, preventing the most far-reaching goals. Instead, naked statements that the authorities have ceded Lachin, given it, changed it, and so on.
Bagratyan was again "unbeatable." with his wording, he once again subordinated the state interest of our country and showed everyone from whose pocket it is paid.
Is there an awareness that the sovereignty of our country is more than everything? Is there a perception that the lives and safety of 120 thousand of our compatriots are at stake?
The cherished dream of achieving a change of power by manipulating the Karabakh issue... we are witnessing another act of the old and unworn script of the opposition.