Հարց է առաջանում՝ դո՞ւր է գալիս Ադրբեջանի քաղաքականությունը իր երկրի քաղաքացիներին, գո՞հ են արցախյան անմեղ երեխաների տառապանքներից․ Դավիթ Բաբայան
22 Հունվարի, 13:33
Արցախի Հանրապետության Նախագահի խորհրդական, Նախագահի հատուկ հանձնարարությունների գծով ներկայացուցիչ Դավիթ Բաբայանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է.
«Նման քաղաքականությունը շատ նման է մարդկանց խոշտանգումների, երբ խոշտանգումներն ու ծեծը որոշ ժամանակ ընդհատվում են, հետո նորից վերսկսվում։ Հարց է առաջանում՝ դո՞ւր է գալիս այս քաղաքականությունը Ադրբեջանի հասարակ ու շարքային քաղաքացիներին։ Գո՞հ են արցախյան անմեղ երեխաների տառապանքներից: Սա նրանց համար բարեպաշտ արա՞րք է, թե՞ մեղք։ Արդյո՞ք Ադրբեջանի շարքային քաղաքացիներն ավելի երջանիկ կլինեն, եթե այս ամենի պատճառով անմեղ երեխա կամ ծեր մարդ մահանա։ Երբևէ մեղքը կներվի՞։ Այս հարցերը ոչ միայն փիլիսոփայական են, այլեւ բավականին գործնական, կենսական։ Ի վերջո, կյանքը և պատմությունը շատ հետաքրքիր և անկանխատեսելի հասկացություններ են…

The question arises: do the citizens of Azerbaijan like the politics of their country, and are they satisfied with the suffering of innocent children in Artsakh? David Babayan
22 January, 13:33
Advisor to the President of the Republic of Artsakh, and representative of the President's special assignments, Davit Babayan, wrote on his Facebook page.
"Such a policy is very similar to the torture of people when the torture and beatings are interrupted for a while and then resume again. A question arises: do ordinary citizens of Azerbaijan like this policy? Are they satisfied with the suffering of innocent children of Artsakh? Is this a pious act for them or a sin? Will ordinary citizens of Azerbaijan be happier if an innocent child or older man dies because of all this? Will sin ever be forgiven? These questions are not only philosophical but also reasonably practical and vital. After all, life and history are exciting and unpredictable concepts..."