Սրիկայությունը դուք եք անում Հայաստանի նկատմամբ. Անի Սամսոնյանը՝ Գեղամ Մանուկյանին
ԱԺ նախկին պատգամավոր, «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցության անդամ Անի Սամսոնյանը «Ֆեյսբուքի» իր էջում գրել է.
«Սերժ Սարգսյանի և Ռոբերտ Քոչարյանի թիմերը, ներառյալ ՀՅԴ-ն (ի դեմս փրփուրը բերանին Գեղամ Մանուկյանի), իրար հերթ չտալով արձագանքում են ուրբաթ օրը Հ1-ի եթերում Հատուկ հանձնարարություններով դեսպան Էդմոն Մարուքյանի այն դիտարկմանը, որ վերջինս չի լսել խորհրդարանական ընդդիմության տեսակետն առ այն, որ իրենք դեմ են միջանցքային տրամաբանությանը:
Արդեն քանի օր է՝ տարբեր ելույթներից կտորներ են տարածում, թե՝ ահա, տեսեք, թե ասել ենք, որ դեմ ենք միջանցք տրամադրելուն։
Եթե այդպես է, մի հարցի ևս պատասխանեք. քանի՞ գրոշի արժեք ունեն ձեր այդ հայտարարությունները, եթե միևնույն ժամանակ գիշեր-ցերեկ պնդում եք թշնամու կողմից շրջանառվող այն թեզը, թե ենթադրյալ միջանցքը բանավոր խոստացել է այս իշխանությունը, և այդ պնդումով ձեր աջակցությունը հայտնում թշնամու կողմից տարածվող թեզերին: Ընդ որում, դա անում եք ոչ միայն ներսում, այլև՝ դրսում:
Ուզում եմ հասկանալ, հիմա դու՞ք եք հանրությանը հաշտեցնում միջանցք տալու մտքի հետ, թե՞ Էդմոն Մարուքյանը կամ իշխանությունը:
Հիմա իմ պատասխանը ՀՅԴ անդամ Գեղամ Մանուկյանին՝ իր իսկ խոսքերով․ սրիկայությունը դուք եք անում Հայաստանի նկատմամբ»:

Вы делаете подлость по отношению к Армении. Ани Самсонян – Гегаму Манукяну
Об этом на своей странице в Facebook написала бывший депутат Национального Собрания, член партии «Просвещенная Армения» Ани Самсонян.
«Команды Сержа Саргсяна и Роберта Кочаряна, в том числе АРФД (в лице Гегама Манукяна с пеной у рта), реагируют на замечание посла по особым поручениям Эдмона Марукяна в эфире H1 в пятницу о том, что он так и не услышал мнение парламентской оппозиции, с точки зрения, что они против коридорной логики.
Вот уже несколько дней распространяют выдержки из разных выступлений, мол, смотрите, мы говорили, что против предоставления коридора.
Если так, то ответьте еще на один вопрос. сколько гроша стоят эти ваши утверждения, если вы в то же время день и ночь утверждаете распространяемый врагом тезис о том, что мнимый коридор в устной форме обещало ему это правительство, и этим утверждением вы выражаете свою поддержку тезисам распространяемым врагом? Причем делаете это не только внутри, но и снаружи.
Я хочу понять, это вы сейчас мирите общественность с идеей дать коридор, или Эдмон Марукян или правительство?
Теперь отвчу члену АРФД Гегаму Манукяну его же словами. Вы тот, кто делает подлость по отношению к Армении».