Որոշումներ են պետք, որոնք ի ցույց կդնեն, որ Ադրբեջանի տարածքային ամբողջականությունն ու ինքնիշխանությունը չեն տարածվում Արցախի Հանրապետության վրա. Մասիս Մայիլյան
Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախկին նախարար Մասիս Մայիլյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Հիմա, երբ Հայաստանը հրապարակավ հաստատեց, որ ճանաչում է Ադրբեջանի տարածքային ամբողջականությունն ու ինքնիշխանությունը, պետք է ընդունվեն այնպիսի որոշումներ, որոնք ի ցույց կդնեն, որ Ադրբեջանի տարածքային ամբողջականությունն ու ինքնիշխանությունը չեն տարածվում Արցախի Հանրապետության վրա։

Decisions are needed to show Azerbaijan's territorial integrity and sovereignty do not extend to the Republic of Artsakh. Miss Mayilyan
Former Minister of Foreign Affairs of the Republic of Artsakh, Masis Mayilian, wrote on his Facebook page, "Now that Armenia has publicly confirmed that it recognizes the territorial integrity and sovereignty of Azerbaijan, such decisions should be taken that will show that the territorial integrity and sovereignty of Azerbaijan do not extend to Artsakh On the Republic.