ԱՄՆ Հայ դատի հանձնախումբը առաջին նախագահի խոսքից հետո՞ որոշեց տեղեկություն տարածել
«ԱՄՆ Հայ դատի հանձնախումբը առաջին նախագահի խոսքից հետո՞ որոշեց տեղեկություն տարածել, որ ԱՄՆ իշխանությունը 1991-ից ի վեր առաջին անգամ քննարկում է Հայաստանին զենք վաճառելու հնարավորությունը:
Ո՞վ է քննարկում, որտեղ, ինչպես, ինչ տրամաբանությամբ, ինչ պայմաններով: Ինչու՞ է տեղեկությունը որոշակիորեն վերացական, առանց ԱՄՆ պաշտոնական որևէ մեկ աղբյուրի հղումի:
Հասկանալի է հայ հանրության ոգևորությունն էս ամեն ինչի առնչությամբ, որովհետև մենք այսօր մի վիճակում ենք, որ փոքր հույսը ընկալում ենք մեծ հնարավորություն: Բայց, մեր այդ հոգեվիճակն էլ իրենց համար մեծ և բազմակողմ հնարվորություն կարող են դիտարկել տարատեսակ քաղաքական խաղարկողներ»:

«После выступления первого президента Армянский Айдат-комитет США решил распространить информацию о том, что правительство США впервые с 1991 года обсуждает возможность продажи оружия Армении?»
Кто обсуждает?, где?, как?, с какой логикой?, при каких условиях? Почему информация несколько абстрактна без ссылки на какой-либо официальный источник в США?
Энтузиазм армянской общественности по поводу всего этого понятен, ведь сегодня мы находимся в ситуации, когда маленькую надежду воспринимаем как большую возможность. Но наше настроение может рассматриваться различными политическими игроками как отличная и многогранная возможность для их манипуляций ».