Երկիրը ներսից պայթեցնելու ոհմակի նոր ծրագիրը պետք է բնում խեղդել
Ո՞վ է չեզոքացնելու ներքին սպառնալիքը։ Քոչարյանը երկիրը ցնցումների տանող շարժում է մեկնարկում՝ շատ լավ հասկանալով, որ չունի հանրային աջակցություն և վստահություն։ Նրա հետ հանցակից ԱԳ նախարար Օսկանյանը օրերս հանդես եկավ հակիրճ վերլուծությամբ՝ որի եզրահանգումը հետևյալն էր՝ Հայաստանը նոր բանակցողի կարիք ունի՝ անթաքույց ակնարկելով, որ պետք է սկսել գործող իշխանության հեռացման գործընթաց։
Ինչի՞ վրա է նոր շարժման դրոշը վերցնելու պատրաստակամություն հայտնած Քոչարյանի հույսը, եթե ոչ երկրում քաոս, սպանություններ, ահաբեկչություն տարածելը։ Քոչարյանը ընդունակ չէ քաղաքական ազնիվ պայքար մղել։
Երկիրը ներսից պայթեցնելու ոհմակի նոր ծրագիրը պետք է բնում խեղդել։ Նոր դատախազ ունեք, կամք ունեցեք, որ մեր ուշադրությունը կենտրոնացնենք արտաքին սպառնալիքները չեզոքացնելու վրա»։

Новый план оппозиционной шайки взорвать страну изнутри должен быть уничтожен в зародыше
А кто нейтрализует внутреннюю угрозу? Кочарян начинает движение, которое приведет к потрясениям в стране, прекрасно понимая, что у него нет общественной поддержки и доверия. Министр иностранных дел Осканян, его сообщник, недавно дал краткий анализ, вывод которого был таков: Армении нужен новый переговорщик, намекнув, что нужно начать процесс смещения действующей власти.
На что надеется Кочарян, выразивший готовность взять знамя нового движения, если не на сеяние в стране хаоса, убийств и терроризма? Кочарян не способен вести честную политическую борьбу.
Новый план оппозиционной шайки взорвать страну изнутри должен быть уничтожен в зародыше. У вас есть новый прокурор, у вас есть желание сосредоточить наше внимание на нейтрализации внешних угроз».