55 օրական Վիկան ու նրա ընտանիքը տուն ունեցան. Արեն Մկրտչյան
ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Արեն Մկրտչյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «55 օրական Վիկան ու նրա ընտանիքը տուն ունեցան. Հանրային հաշվետվություն, մաս 1։
2019-ի ձմռան առաջին օրը Դալլաքյանների տունը Կաճաճկուտ գյուղում այրվել, մոխրացել էր։ Ընտանիքը, բարեբախտաբար, տանը չէր եղել։ 55 օրական Վիկան, նրա եղբայրները՝ 7-ամյա Ռոբերտն ու 8-ամյա Ռոմանը, նրանց ծնողները՝ Արմենն ու Երազիկը, դարձել էին անօթևան։
Գործարար Նորիկ Պետրոսյանը չմերժեց խնդրանքս ու դեպքից ընդամենը 2 օր անց Դալլաքյանների համար գյուղում կրկնակի մեծ տուն գնեց (կից հողամասով ու անասնագոմով), որի բանալիները հանձնեցինք ընտանիքին։ Հաջողվեց նաև տունը մասնակի հագեցնել գույքով, կենցաղային տեխնիկայով։

Об этом на своей странице в Facebook написал депутат от фракции "Гражданский договор" Национального Собрания Арен Мкртчян. «55-дневная Вика и ее семья получили дом. Публичный отчет, часть 1.
В первый день зимы 2019 года дом Даллакянов в селе Качачкут сгорел дотла. К счастью, семьи не было дома. Бездомными стали 55-дневная Вика, ее братья, 7-летний Роберт и 8-летний Роман, их родители Армен и Еразик.
Бизнесмен Норик Петросян не отклонил мою просьбу и уже через 2 дня после инцидента купил для Даллакянов вдвое больший дом в селе (с прилегающей землей и хлевом), а мы отдали семье ключи. Также смогли частично оборудовать дом имуществом и бытовой техникой.