Ի՞նչ գործ ուներ ռուսաստանցի «լրագրողը» ԼՂՀ -ում սահմանադրական փոփոխությունների հետ
Արցախի խորհրդարանի նախկին պատգամավոր, լրագրող, քաղաքական մեկնաբան Վահրամ Աթանեսյանը «Ֆեյսբուքի» իր էջում գրել է․
«Ես երկար դիմադրում էի Լեռնային Ղարաբաղն Արցախ վերանվանելուն, և միայն վերջերս հասկացա, թե ինչու են այն վերանվանում՝ որովհետև Լեռնային Ղարաբաղից մնաց միայն Արցախը՝ ըստ տարածքի».-եզրակացնում  է «Regnum»-ի գլխավոր խմբագիր և «հայ ժողովրդի մեծ բարեկամ» Մոդեստ Կոլերովը։
Ինչպես ասում են՝ պարդոն, ի՞նչ գործ ուներ ռուսաստանցի «լրագրողը» ԼՂՀ -ում սահմանադրական փոփոխությունների հետ։ Երկրորդ՝ իսկ ինչո՞ւ Կոլերովին չեն լսել ԼՂՀ նոր սահմանադրության «հայրեր» Հրայր Թովմասյանը և Ռուբեն Մելիքյանը։ Երրորդ, ԼՂՀ-ն Արցախ է վերանվել 2017թ․-ին՝ քառասունչորսօրյա պատերազմից երեք տարի առաջ, երբ Հայաստանում ՀՀԿ-ն էր իշխանություն, Ստեփանակերտում՝ քաղաքական տրիումվիրատը՝ Ազատ հայրենիքը, ՀՅԴ-ն և Արցախի ժողովրդավարական կուսակցությունը։ Եվ եթե նրանք «գիտեին»՝ ինչպես Կոլերովն է թափանցիկ ակնարկով հասկացնում, որ Լեռնային Ղարաբաղից մնալու է միայն Արցախը՝ ըստ տարածքի, ապա ինչո՞ւ է ՌԴ պետական խորհրդական Մոդեստ Կոլերովը ներկա իրավիճակի համար պատասխանատվության բոլոր սլաքներն ուղղում ԼՂՀ-ն Արցախ վերանվանելուց մեկ տարի հետո Հայաստանում իշխանության եկած Նիկոլ Փաշինյանին։ Գլոբալ ծրագրից ինչ-որ բան չի՞ ստացվել և դեռ չի՞ ստացվում»։

What did the Russian "journalist" have to do with the constitutional changes in NKR?
Vahram Atanesyan, a former deputy of Artsakh Parliament, journalist, and political commentator wrote on his Facebook page:
"I resisted the renaming of Nagorno Karabakh to Artsakh for a long time, and only recently did I understand why it was renamed because only Artsakh territory remained from Nagorno Karabakh province", concludes Modest, the editor-in-chief of "Regnum" and "a great friend of the Armenian people". Kolarov.
"As it is said, excuse me, what did the Russian "journalist" have to do with the constitutional changes in NKR? Second, why didn't the "fathers" of the new NKR constitution, Hrayr Tovmasyan and Ruben Melikyan, listen to Kolarov? Third, NKR was annexed to Artsakh in 2017, three years before the forty-four-day war, when the RPA was in power in Armenia, and the political triumvirate in Stepanakert was the Free Homeland, the ARF, and the Democratic Party of Artsakh. And if they "knew", as Kolarov makes it clear in a transparent hint, that only Artsakh territory will remain from Nagorno Karabakh province, then why does Russian State Councilor Modest Kolarov point all the arrows of responsibility for the current situation to Nikol Pashinyan who came to power in Armenia a year after renaming the NKR to Artsakh. Hasn't something been achieved from the global program and still isn't?"