Սեփական դիմումիս համաձայն ազատվել եմ Ինֆեկցիոն կենտրոնի տնօրենի տեղակալի պաշտոնից
Սեփական դիմումիս համաձայն ազատվել եմ Ինֆեկցիոն հիվանդությունների ազգային կենտրոնի տնօրենի տեղակալի պաշտոնից։ 2020-2021-ը շատ դժվար տարիներ էին ոլորտի համար՝ քովիդ, պատերազմ, որը շատ բարդ ճանապարհ էր բուժաշխատողների համար: Շնորհակալ եմ բոլորից, որ միասին կարողացանք հաղթահարել այդ ճանապարհը: 2006 թվականից աշխատում եմ առողջապահական համակարգում, իսկ 2018 թվականից սկսած մասնակցել ու ականատես եմ եղել բազմաթիվ բարեփոխումների: 15 տարի աշխատել եմ համակարգում և ուզում եմ արձանագրել, որ Հայաստանը Արսեն Թորոսյանի պես Առողջապահության նախարար չի ունեցել, երկու տարում արվեց ավելի շատ բարեփոխում քան վերջին 20 տարում, ինչի համար շնորհակալ եմ:
Այս ընթացքում փորձել եմ հնարավորինս օգտակար լինել մարդկանց և լուծել առկա բաց խնդիրները։ Շնորհակալ եմ բոլորին՝ վսհտահության և արդյունավետ համագործակցության համար»։

«Уважаемые соотечественники, друзья, по собственному заявлению я освобожден от должности заместителя директора Национального центра инфекционных заболеваний. 2020-2021 годы были очень трудными для сектора - ковид, война, которая была очень трудным путем для медицинских работников. Спасибо всем, что мы смогли вместе преодолеть этот путь. Я работаю в системе здравоохранения с 2006 года, а с 2018 года участвовал и был свидетелем многих реформ.
Я проработал в системе 15 лет и хочу отметить, что в Армении никогда не было такого министра здравоохранения, как Арсен Торосян, за два года им было проведено больше реформ, чем за последние 20 лет, за что я благодарен.
За это время я старался быть максимально полезным людям и решать существующие проблемы. Благодарю всех за доверие и плодотворное сотрудничество».