Դատախազը ոչ սթափ վիճակում դիմադրություն է ցույց տվել պարեկներին
«Գիշերը պարեկները կանգնեցրել են Երևան քաղաքի Էրեբունի և Նուբարաշեն վարչական շրջանների դատախազության ավագ դատախազ Էդգար Պետրոսյանին և պարզել, որ նա մեքենան վարել է ոչ սթափ վիճակում:
Դատախազ Պետրոսյանը, սակայն, ֆիզիկական դիմադրություն է ցույց տվել, որի արդյունքում պարեկները ստիպված են եղել կիրառել ձեռքի արցյունքաբեր գազ ու ձեռնաշղթաներ, որից հետո դատախազը ձերբակալվել է:
Այս պատմության էպիկ մասն այն է, որ մեկ այլ դատախազի որոշմամբ ոստիկանների նկատմամբ բռնություն գործադրած դատախազ Էդգար Պողոսյանը ազատ է արձակվել, իսկ նրա ձերբակալումը որակվել «ապօրինի»:
Այսպիսով, Հայաստանում կա պարեկային ծառայություն, որի համար մեկ է, թե խմած վարորդն ով է, բայց չկա դատախազություն, որը զերծ է ԽԾԲ-ական ավանդույթների պաշտպանությունից:

Прокурор оказал сопротивление патрульным в состоянии алкогольного опьянения
"Ночью патрульные остановили старшего прокурора прокуратуры административных районов Эребуни и Нубарашен города Еревана Эдгара Петросяна и установили, что он управлял автомобилем в состоянии алкогольного опьянения.
Прокурор Петросян, однако, оказал физическое сопротивление, в результате чего патрулям пришлось применить слезоточивый газ и наручники, после чего прокурора арестовали.
Эпичность этой истории в том, что по решению другого прокурора, арест был признан «незаконным» и применившего насилие в отношении полицейских прокурора освободили.
Таким образом, в Армении есть патрульная служба, которой все равно, кто пьяный водитель, но нет прокуратуры, которой хватает чести относиться также, независимо от личности правонарушителя.
P.S. Эдгар Петросян, кстати, брат Геворга Петросяна, бывшего депутата Национального собрания от ППА».