Քննարկում՝ Երևանում ճարտարագիտական նորագույն լուծումներով մետրոյի նոր կայարանի կառուցման մասին
«Օրերս ընդունել եմ «Մոսմետրոստրոյ» ընկերության գլխավոր տնօրեն Սերգեյ Ժուկովի գլխավորած պատվիրակությանը, որը Հայաստանում էր ծանոթանալու մեր տրանսպորտային ենթակառուցվածքներին՝ հետագա համագործակցությունը կառուցելու նպատակով։
Հյուրերին տեղեկացրեցի Երևանում ճարտարագիտական նորագույն լուծումներով մետրոյի նոր կայարանի կառուցման մտադրության, մետրոպոլիտենի գործող կայարանները և Երևան-Թբիլիսի-Երևան գնացքի աշխատանքը բարելավելու, ինչպես նաև «Հյուսիս–Հարավ» ավտոճանապարհի Սիսիան-Քաջարան հատվածում շինարարական աշխատանքների և 5 թունելի կառուցման մասին։
Սերգեյ Ժուկովը նշեց, որ «Մոսմետրոստրոյ» ընկերությունը  կատարում է ոչ միայն մետրոյի, այլև թունելների, ճանապարհային հանգույցների կառուցման և ճանապարհաշինարարական այլ աշխատանքներր և հույս հայտնելց, որ Հայաստանում համատեղ կիրականացվեն հետաքրքիր նախագծեր»։

Обсуждение строительства новой станции метро в Ереване с применением новейших инженерных решений
«На днях я принял делегацию во главе с генеральным директором компании «Мосметрострой» Сергеем Жуковым, которая находилась в Армении для ознакомления с нашими транспортными инфраструктурами с целью выстраивания дальнейшего сотрудничества.
Я проинформировал гостей о намерении построить в Ереване новую станцию ​​метро с применением новейших инженерных решений, улучшить существующие станции метро и работу поезда Ереван-Тбилиси-Ереван, а также о строительных работах на линии Сисиан-Каджаран. участка автомобильной дороги «Север-Юг» и строительство 5 тоннелей.
Сергей Жуков отметил, что компания «Мосметрострой» выполняет не только строительство метро, ​​но и строительство тоннелей, развязок и другие дорожно-строительные работы, и выразил надежду, что в Армении будут совместно реализованы интересные проекты.