Կմեկնարկեն մետրոյի Աջափնյակի կայարանի նախագծման աշխատանքները (Լուսանկարներ)
ՀՀ նախկին փոխվարչապետ, Երևանի ավագանու առաջիկա ընտրություններում քաղաքապետի ՔՊ թեկնածու Տիգրան Ավինյանը ֆեյսբուքի իր էջում գրում է.
«Սանկտ-Պետերբուրգում ներկա եմ գտնվել Երևանի քաղաքապետարանի և ՌԴ-ում ու հետխորհրդային երկրներում մետրոյի նախագծման աշխատանքներ իրականացրած «Մետրոգիպրոտրանս» ընկերության միջև համաձայնագրի ստորագրմանը։ Համաձայնագրով նախատեսվում է իրականացնել մետրոյի Աջափնյակի կայարանի նախագծման աշխատանքները։
Քայլ առ քայլ իրագործում ենք մեր խոշոր ծրագրերը` մայրաքաղաքում բարեկեցիկ ու հարմարավետ միջավայր ձևավորելու նպատակով»։

Об этом на своей странице в Facebook пишет бывший вице-премьер-министр РА Тигран Авинян, кандидат в мэры на предстоящих выборах в Совет старейшин Еревана.
«Я присутствовал в Санкт-Петербурге на подписании договора между мэрией Еревана и компанией «Метрогипротранс», которая выполняла работы по проектированию метро в России и странах постсоветского пространства. Соглашение предусматривает проектирование станции метро «Ачапняк».
Мы шаг за шагом реализуем наши большие программы, чтобы создать благополучную и комфортную среду в столице».