Արգավանդ-Շիրակ ճանապարհի կամուրջի շինարարությունը ավարտված է. Տիգրան Ավինյան (Լուսանկարներ)
«2019թ. սեպտեմբերին Արգավանդ-Շիրակ ավտոճանապարհի կամուրջի հիմնարկեքի արարողությամբ ազդարարեցինք Երևանի նոր ճանապարհային կարևոր հանգույցի շինարարության մեկնարկը։ Այն «Հյուսիս-Հարավ» ծրագրի բաղադրիչներից է, որի կառուցման հարցերը բազմիցս քննարկել ենք «Հյուսիս-Հարավ ճանապարհային միջանցքի ներդրումային ծրագրի» կառավարման խորհրդի նիստերում և այդ ժամանակ էլ հաստատել այն։
Այսօր եկել է պահը` տեսնելու մեր որոշումների արդյունքները. շինարարությունը հաջողությամբ ավարտված է, իսկ կամուրջը հանձնվում է շահագործման։
Արգավանդ-Շիրակ կամուրջը ռազմավարական կարևոր նշանակություն ունի Երևանի համար։ Լինելով Հրազդան գետի վրա կառուցված 5-րդ կամուրջը` այն էականորեն նպաստելու է նաև մայրաքաղաքում երթևեկության թեթևացմանը։

Об этом на своей странице в Facebook пишет бывший вице-премьер-министр РА Тигран Авинян .
В сентябре 2019 года мы объявили о начале строительства новой транспортной развязки в Ереване, заложив фундамент автодорожного моста Аргаванд-Ширак. Это одна из составляющих программы «Север-Юг», строительство которой мы неоднократно обсуждали на заседаниях совета директоров «Инвестиционной программы автодорожного коридора Север-Юг» и затем утвердили ее.
Сегодня настало время увидеть результаты наших решений. Строительство успешно завершено, мост сдан в эксплуатацию.
Мост Аргаванд-Ширак имеет для Еревана стратегическое значение. Будучи 5-м мостом, построенным на реке Раздан, он внесет значительный вклад в облегчение движения транспорта в столице.