Չե՞ք հոգնել, հարգելի ընդդիմադիր գործընկերներ, նման անպտուղ հայտարարություններից
«Ջրբաժան, ճամփաբաժան, վճռական օր, վճռական փուլ, բեկումնային իրավիճակ, երկիշխանություն, իշխանությունը խուճապի մեջ է, իշխանությունը փլվում է, և այլն, և այլն...
Չե՞ք հոգնել, հարգելի ընդդիմադիր գործընկերներ, նման անպտուղ հայտարարություններից և ձեր իսկ համակիրներին կամ հետևորդներին մոլորեցնելուց:
Չե՞ք հասկացել, ի վերջո, որ 2018 ու 21 թվականների ԱԺ ընտրություններից հետո ձևավորված իշխանությունը՝ անկախ քաղաքական ուժի անվանումից, այլևս նախկին իշխանությունների պես չի կարող լինել իր բնույթով, իր նկատմամբ վերաբերմունքով, իր նկատմամբ հնչող քննադատության արդյունավետությամբ: Այդ ընտրություններն արտահայտել են ընտրողների իրական կամքը, որքան էլ դա ձեր «սրտով» չլինի:
Չե՞ք հասկացել արդյոք, որ փակուղու մեջ եք՝ որպես քաղաքական ուժ, որ նման մեթոդներով ո՛չ ձեր ընթացիկ ռեյտինգն եք ավելացնելու, ո՛չ էլ մյուս ընտրություններին ձեր պոտենցիալ քվեն:
Չե՞ք հասկանում, ի վերջո, դուք, հարգելի գործընկերներ, որ ձեր՝ ներքին «թշնամիներ» որոշելու, այդ թշնամիներին տարատեսակ անուններ կպցնելու և նրանց դեմ տրամաբանությանը հակառակ գործիքներով (դրոշներ, երգեր և այլն) պայքարելու գործելաոճը տապալվել է:
Չե՞ք հասկացել արդյոք, որ ձեր ամբողջովին կեղծ, արդեն հնացած, կոնտրպրոդուկտիվ, տասնյակ տարիներ շատերին մոլորեցնող օրակարգի դեմքը այլևս պատռված է:
Ե՞րբ եք, ի վերջո, այս ամենը հասկանալու...
Հ.Գ. Ցանկացած իշխանություն և քաղաքական ուժ ունենում է սխալներ և թերացումներ: Առողջ քաղաքական ուժերը խոսում են դրանց մասին և պարբերաբար կանգնում ընտրողների դատի առջև՝ արտահերթ կամ հերթական ընտրությունների ժամանակ, եթե դրանք արդար են անցնում (դրանք, արդեն 4 տարի է, արդար են անցնում): Անառողջ կամ հակաժողովրդավար ուժերը չեն ընդունում իրենց սխալները, չեն խոսում դրանց մասին ընտրողների հետ, մերժում են իշխանության ձևավորման դեմոկրատական գործիքները և ուզում են տիրանալ իշխանությանը հենց այնպես, առանց ընտրությունների, ինչն, իհարկե, չի ստացվելու: Չի ստացվելու՝ ոչ թե, որ մենք կառչած ենք իշխանությունից, այլ՝ քանի որ Հայաստանում ժողովրդավարությունը պետք է լինի բացարձակ արժեք, և ոչ ոք չպետք է սասանի այդ արժեքը»:

Уважаемые оппозиционные коллеги, вы ещё не устали от бесплодных заявлений?
«Перелом, Рубикон, решающий день, решающий этап, прорывная ситуация, двоевластие, правительство в панике, правительство разваливается и т. д. и т. п.
Не устали ли вы, дорогие коллеги по оппозиции, от таких бесплодных заявлений своим сторонникам или введения в заблуждение своих последователей?
Разве вы не поняли ведь, что правительство, сформированное после парламентских выборов 2018 года и 21-го, вне зависимости от названия политической силы, уже не может быть похоже на предыдущее правительство по своему характеру, отношению к нему, действенности критики в его адрес ? Эти выборы выражали реальную волю избирателей, как бы "вам" это ни нравилось.
Разве вы не поняли, что находитесь в тупике как политическая сила, что такими методами вы не повысите ни свой текущий рейтинг, ни свои потенциальные голоса на следующих выборах?
Разве вы не понимаете, уважаемые коллеги, что ваша политика выявления внутренних «врагов», присвоения этим врагам разных имен и борьбы с ними средствами, противоречащими логике (флаги, песни и т. д.), потерпела неудачу?
Разве вы не осознали, что маска вашей совершенно лживой, устаревшей, контрпродуктивной программы, десятилетиями вводившей многих в заблуждение, теперь разорвана?
Когда же вы наконец все это поймете...
P.S. У каждого правительства и политической силы есть ошибки и недостатки. Здоровые политические силы говорят о том,  регулярно появляются перед избирателями на досрочных или очередных выборах, если они честные (а они честные уже 4 года). Нездоровые или антидемократические силы не признают своих ошибок, не говорят о них с избирателями, отвергают демократические инструменты стремления к власти, хотят захватить власть просто без выборов, что, конечно же, не сработает. «Это не сработает не потому, что мы цепляемся за власть, а потому, что демократия в Армении должна быть абсолютной ценностью, никто не должен поколебать эту ценность».