Ես պատրաստ եմ բանավիճել միաժամանակ գեներալներ Սեյրան Օհանյանի և Արթուր Վանեցյանի հետ
ՀՀ ԱԺ «ՔՊ» խմբակցության ղեկավար Հայկ Կոնջորյանը «Ֆեյսբուքի» իր էջում գրառում է կատարել, որտեղ ասել է, որ կողմ է բանավիճել Սեյրան Օհանյանի և Արթուր Վանեցյանի հետ։
«Պետրոս Ղազարյանը ինձ և «Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Սեյրան Օհանյանին հրավիրել է բանավեճի՝ Հանրայինի եթերում։
Ես համաձայն եմ բանավիճել՝ բաց, հրապարակային, ուղիղ եթերով կամ ցանկացած այլ ֆորմատով։
Ավելին, ես պատրաստ եմ բանավիճել, միաժամանակ, գեներալներ Սեյրան Օհանյանի և Արթուր Վանեցյանի հետ։
Հուսամ՝ պարոնայք գեներալները կտան իրենց համաձայնությունը և չեն խուսափի ինձ հետ հրապարակային բանավեճից՝ ի տես ամբողջ ժողովրդի»։
Հիշեցնենք, որ ավելի վաղ բանավեճի հրապարակային հրավեր էր արել Պետրոս Ղազարյանը՝ նշելով, որ շատ ավելի քաղաքակիրթ կլինի նստել դեմ -դիմաց և քաղաքակիթ բանավիճել։

Лидер фракции "ГД" НС РА Айк Конджорян разместил на своей странице в Facebook пост, в котором заявил, что выступает за дебаты с Сейраном Оганяном и Артуром Ванецяном.
«Петрос Казарян пригласил меня и главу фракции «Армения» Сейрана Оганяна на дебаты на Общественном телевидении.
Я согласен вести дебаты открыто, публично, в прямом эфире или в любом другом формате.
Более того, я готов вести дебаты одновременно с генералами Сейраном Оганяном и Артуром Ванецяном.
Надеюсь, господа генералы дадут свое согласие, и не уклонятся от публичного прения со мной перед всем народом».
Напомним, ранее Петрос Казарян выступил с публичным приглашением на дебаты, отметив, что гораздо цивилизованнее было бы решить спор гражданскими дебатами.