Բաքուն բոլոր գործողությունները համաձայնեցնում է Կրեմլի հետ
«Հայաստանի ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանն այսօր անդրադարձել է Ադրբեջանի հետ խաղաղության պայմանագրի շուրջ բանակցություններին։ Միրզոյանն ասում է, որ «փետրվարի 21-ով թվագրված նամակը հայկական կողմին փոխանցվել է միայն մարտի 10-ին»։ Փետրվարի 21-ը շատ ուշագրավ օր է, այդ օրը պաշտոնական Կրեմլը հայտարարեց, որ Պուտինն ու Ալիևը համատեղ դեկլարացիա կստորագրեն, ու հաջորդ օրը նրանք հանդիպեցին։ Փետրվարի 21-ին եղավ ՌԴ ԱԽ հայտնի նիստը, որից հետո Պուտինը ճանաչեց Դոնեցկի ու Լուգանսկի անկախությունը։
Ի՞նչ հետևություններ է կարելի անել այս ամենից։ Ես մեկն ունեմ՝ ըստ էության, պաշտոնական Բաքուն բոլոր գործողությունները համաձայնեցնում է Կրեմլի հետ՝ ստանալով Պուտինի համաձայնությունը։ Հայաստանի իշխանությանն էլ մնում է՝ կամ իրագործել դրանք, կամ՝ հնարավորինս ձգձգել»։

Об этом на своей странице в Facebook написал журналист Геворг Тосунян.
«Министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян сегодня коснулся переговоров по мирному соглашению с Азербайджаном. Мирзоян говорит, что «письмо от 21 февраля было передано армянской стороне только 10 марта». 21 февраля — очень знаменательный день, в этот день официальный Кремль объявил, что Путин и Алиев подпишут совместную декларацию, а на следующий день они встретились. 21 февраля также состоялось знаменитое заседание Совета безопасности России , после чего Путин признал независимость Донецка и Луганска.
Какие выводы можно сделать из всего этого? У меня есть один, официальный Баку все действия согласовывает с Кремлем, получая согласие Путина. Правительству Армении остается либо реализовать их, либо максимально оттягивать».