Արանքում նորից մենք ու մեր երկիրն է տուժում
Կասկածի տակ է դնում Արցախի խնդրով բանակցությունների վերսկսումը՝ հրաշալի իմանալով, որ դրան դեմ են միայն Ադրբեջանն ու Ռուսաստանը, որը բացահայտ հայտարարել է, թե կարգավիճակը պետք է քննարկել անորոշ ապագայում։ Դե, քանի որ խաղաղապահների, տարածքների ու ադրբեջանցի փախստականների վերադարձի հարցերը «լուծվել են», մնացել է միայն կարգավիճակը, դա էլ՝ շատ հետո։ Այդ ամենը քողարկում է նրանով, թե վախենում է, որ Փաշինյանի հայտարարությունները մեր դեմ կօգտագործվեն։
Պահանջում է, որ Հայաստանը ու Արցախը խնդրի մասին շատ խոսեն, պահանջատեր լինեն, բայց չի թաքցնում, որ հայկական կողմի քչախոսությամբ ծանր բեռը դրվում է ռուսների վրա, ովքեր դե ֆակտո Արցախն իրենցով են արել... Իսկ ինքը դրանից նեղվում է, թե ինչու պետք է ռուսների վրա մնա։
Կրկին ասում է, թե 44-օրյա պատերազմը սադրել է հայկական կողմը՝ Տավուշում, դրանով կրկին մաքրելով այլ պետություններին։
Էլ ոնց ասի, որ հասկանաք...
Ընտրությունների ժամանակ եմ ասել՝ ամենավտանգավոր խորհրդարանական ընդդիմությունն ենք ունենալու. լսող չկար։ 200 հազար մարդ կուրորեն կամ թալանին վերադառնալու տենչով ընտրեց, իշխանությունն էլ շնորհավորեց։

Об этом на своей странице в Facebook написал Руководитель Армянского института по вопросам международных отношений и безопасности Степа Сафарян.
«Как еще он должен сказать, чтобы мы поняли на каком поле он играет.
Строит из себя неведомо кого, заявляет мол "единственный выход - войти в союзное государство".
Ставит под сомнение возобновление переговоров по Арцаху, прекрасно понимая, что против этого выступают только Азербайджан и Россия, которая открыто заявила, что статус должен обсуждаться в неопределенном будущем. Ну а раз вопросы миротворцев, территорий и возвращения азербайджанских беженцев "решены", то остался только вопрос статус, да и то гораздо позже. Все это он скрывает, опасаясь, что заявления Пашиняна будут использованы против нас.
Он снова говорит, что 44-дневная война была спровоцирована армянской стороной в Тавуше, тем самым в очередной раз снимает вину с других государств.
Как еще он должен сказать, чтобы мы поняли...
Я говорил еще во время выборов, что у нас будет опаснейшая парламентская оппозиция. Никто не слушал. 200 тысяч человек избрали их вслепую или с желанием вернуться к грабежу, а правительство их еще и поздравило.