ՊՆ խոսնակ Արամ Թորոսյանը գրում է.
1-ին կեղծիքն այն է, թե իբր «ընտրություններին ընդառաջ, ներքին հրահանգ է իջեցվել բանակի ատեստացիայի հանձնաժողովներին, որպեսզի հնարավորինս բարձր գնահատեն զինծառայողների քննությունները, և հնարավորինս մեծ թվով զինվորականների աշխատավարձեր բարձրանան»:
Հայտնում ենք, որ լրատվամիջոցի տեղեկությունն իրականության հետ որևէ աղերս չունի, ատեստավորման գործընթացին ցանկացած միջամտություն արժանանում է անձամբ պաշտպանության նախարարի և իրավապահների օրինական կոշտ արձագանքին:
2-րդ կեղծիքն այն է, թե իբր «որոշ բարձրաստիճան զինվորականներ, չարաշահելով իրենց պաշտոնեական լիազորությունները, ճնշում են գործադրում գնդերեցների վրա՝ սպառնալիքների և այլ միջոցներով»:
Նախորդիվ, «Ազատություն» ռադիոկայանի նմանօրինակ հարցմանն ի պատասխան, պաշտպանության նախարարությունը հերքել էր այդ տեղեկությունները:
Եվ 3-րդը. սուտ են լրատվամիջոցի այն տեղեկությունները, թե իբր պաշտպանության նախարարն ու նրա ընտանիքի անդամները զբաղված են «բոլոր ոլորտներում կադրային քաղաքականությամբ կամ հովանավորությամբ»»:

Минобороны опровергает
«В сегодняшнем номере газеты «Грапарак» размещены сразу 3 материала, не соответствующих действительности.
1-я ложь заключается в том, будто «в преддверии выборов аттестационным комиссиям армии было спущено внутреннее указание оценивать экзамены военнослужащих как можно выше, чтобы повысились зарплаты как можно большего числа военных». Сообщаем, что информация средства массовой информации не имеет никакой связи с действительностью, любое вмешательство в процесс аттестации удостаивается жесткой законной реакции лично министра обороны и правоохранителей.
2-я ложь в том, будто «некоторые высокопоставленные военные, злоупотребляя своими должностными полномочиями, оказывают давление на полковых священников посредством угроз и других средств».
Ранее, в ответ на аналогичный запрос радиостанции «Азатутюн», министерство обороны опровергло эти сведения.
И 3-е: ложными являются сведения СМИ о том, будто министр обороны и члены его семьи заняты «кадровой политикой или покровительством во всех сферах»».