Նիկոլ Փաշինյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Պեդրո Սանչեսին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Իսպանիայի Թագավորության կառավարության նախագահ Պեդրո Սանչեսին՝ Կորդոբա նահանգում տեղի ունեցած ողբերգական պատահարի կապակցությամբ:
Ցավակցական հեռագրում ասված է. «Խոր վշտով տեղեկացա Իսպանիայի Թագավորության Կորդոբա նահանգում տեղի ունեցած ողբերգական պատահարի մասին, որը բազմաթիվ զոհերի պատճառ է դարձել։
Հայաստանի Հանրապետության ժողովրդի և անձամբ իմ անունից ցավակցության և վշտակցության խոսքեր եմ հղում Ձեզ և Իսպանիայի բարեկամ ժողովրդին:
Այս ծանր պահին զորակցություն եմ հայտնում զոհերի ընտանիքներին և հարազատներին, իսկ վիրավորներին մաղթում շուտափույթ ապաքինում»:
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ Իսպանիայում արագընթաց գնացքներ են բախվել։ Վթարի հետևանքով, վերջին տեղեկություններով, զոհվել էր առնվազն 39 մարդ։

Prime Minister Nikol Pashinyan has sent a telegram of condolences to the Prime Minister of the Kingdom of Spain, Pedro Sanchez, regarding the tragic accident in the province of Cordoba.
The telegram of condolences reads: "I learned with deep sorrow about the tragic accident that occurred in the province of Cordoba, Kingdom of Spain, which caused numerous victims.
On behalf of the people of the Republic of Armenia and personally, I extend my condolences and sympathy to you and the friendly people of Spain.
I express my support to the families and relatives of the victims at this difficult time, and wish a speedy recovery to the injured."
Earlier, we reported that high-speed trains collided in Spain. According to the latest information, at least 39 people died as a result of the accident.