ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարի տեղակալ Արման Խոջոյանը Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետությունում անցկացվող Պարենի և գյուղատնտեսության միջազգային համաժողովի՝ Global Forum for Food and Agriculture (GFFA) շրջանակներում հանդիպում է ունեցել Ուզբեկստանի Հանրապետության գյուղատնտեսության նախարարի տեղակալ Ալիշեր Շուկուրովի հետ։
Զրուցակիցներն անդրադարձել են ջրային ռեսուրսների արդյունավետ օգտագործման անհրաժեշտությանը՝ ընդգծելով ջրի կառավարման ժամանակակից և կայուն մոտեցումների կարևորությունը գյուղատնտեսության ոլորտում արտադրողականության բարձրացման, կլիմայական մարտահրավերներին դիմակայելու և երկարաժամկետ զարգացման ապահովման համատեքստում։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են գյուղատնտեսության ոլորտին առնչվող մի շարք հարցեր, ինչպես նաև նախանշվել են համագործակցության հնարավոր ուղղությունները։

Представители Армении и Узбекистана наметили возможные направления сотрудничества
Заместитель министра экономики РА Арман Ходжоян в рамках проходящего в Федеративной Республике Германия Глобального форума по продовольствию и сельскому хозяйству (GFFA) провел встречу с заместителем министра сельского хозяйства Республики Узбекистан Алишером Шукуровым.
Собеседники коснулись необходимости эффективного использования водных ресурсов, подчеркнув важность современных и устойчивых подходов к управлению водными ресурсами в контексте повышения производительности сельского хозяйства, противостояния климатическим вызовам и обеспечения долгосрочного развития.
В ходе встречи был обсужден ряд вопросов, касающихся аграрного сектора, а также намечены возможные направления сотрудничества.