Ֆասթ Բանկի Arca վճարահաշվարկային համակարգի քարտը նոր՝ հայկական առանձնահատուկ տարրերով և Բանկի խորհրդանիշով՝ Ակնով, դիզայն ունի։ Ներկայացված ինքնաոճ դիզայնից զատ, այսուհետ Arca Classic ԱկնՔարտով անկանխիկ եղանակով վճարումներից քարտապանները կստանան 2% գումարի հետվերադարձ (cashback):
Arca Classic ԱկնՔարտով անկանխիկ եղանակով մեկ գործարքի համար վճարվող հետվճարը չի կարող գերազանցել 6 հազար ՀՀ դրամը, իսկ յուրաքանչյուր հաշվետու ամսվա համար՝ 60 հազար ՀՀ դրամը: Քարտապաններին վճարվող հետվճարը տրամադրվում է 1,000 ՀՀ դրամը գերազանցող գործարքների դիմաց:
Հիշեցնենք նաև, որ Ֆասթ Բանկի բոլոր հաշիվները, այդ թվում Arca Classic ԱկնՔարտը, խնայողական են՝ դրական մնացորդի նկատմամբ տարեկան 5% տոկոսադրույք (տարեկան տոկոսային եկամտաբերությունը` մինչև 5․12%)։
Arca վճարահաշվարկային համակարգի քարտերը գործում են Հայաստանի Հանրապետության տարածքում և տվյալ ԱկնՔարտերով կատարած գործարքները ձևավորում են փոխշահավետ համագործակցություն․ քարտապաններն ստանում են քեշբեք, իսկ երկրում ավելացող անկանխիկ շրջանառությունը նպաստում է ազգային տնտեսության կայուն զարգացմանն ու ամրապնդմանը։
Ֆասթ Բանկի Arca Classic ԱկնՔարտ ձեռք բերելու համար անհրաժեշտ է ներբեռնել Բանկի մոբայլ հավելվածը, ներկայացված ցանկից ընտրել Arca Classic ԱկնՔարտն ու պատվիրել այն։ Պատրաստի քարտն անվճար առաքվելու է ՀՀ տարածքում ցանկացած հասցեով։ Ի դեպ, Ֆասթ Բանկի մոբայլ հավելվածով մինչև հունվարի 31-ն Arca Classic ԱկնՔարտ պատվիրելու դեպքում տարեկան սպասարկումն անվճար է։
Նշենք նաև, որ տեղեկատվության, կապի և կոմունալ վճարումների, ՀՀ պետական բյուջե փոխանցվող վճարումների, բարձր ռիսկային վաճառակետերում կատարված վճարումների, ֆինանսական հաստատությունների կողմից առաջարկվող ծառայությունների դիմաց գանձվող վճարումների, Arca նվեր և մեկանգամյա օգտագործման համար նախատեսված քարտերով կատարված վճարումների, ստացված հետվերադարձի, փոխհատուցման և հետգանձումների դեպքում գումարի հետվերադարձ չի լինելու:
Անկանխիկ վճարումներից 2% քեշբեքի հնարավորությունը գործելու է 2026թ․-ի հունվարի 1-ից մինչև 2026 թ․-ի դեկտեմբերի 31-ն իրականացված գործարքների համար։

Fast Bank's Arca Classic card with a new design and 2% cashback
Fast Bank's Arca payment and settlement system card has a new design with distinctive Armenian elements and the Bank's symbol, the Eye. In addition to its unique design, cardholders will now receive 2% cash back on non-cash payments made with the Arca Classic AknCard.
The cashback paid for a single transaction with the Arca Classic AknCard cannot exceed 6 thousand AMD, and for each reporting month, 60 thousand AMD. Cashback is paid to cardholders for transactions exceeding 1,000 AMD.
It should also be noted that all Fast Bank accounts, including Arca Classic AknCard, are savings accounts with an annual interest rate of 5% on the positive balance (annual percentage yield of up to 5.12%).
Arca payment and settlement system cards operate within the territory of the Republic of Armenia, and transactions made with these AknCards form a mutually beneficial partnership: cardholders receive cashback, and the growing non-cash turnover in the country contributes to sustainable development and strengthens the national economy.
To obtain Fast Bank's Arca Classic AknCard, download the Bank's mobile application, select Arca Classic AknCard from the list, and order it. The finished card will be delivered free of charge to any address within the Republic of Armenia. By the way, if you order an Arca Classic AknCard through the Fast Bank mobile application by January 31, annual maintenance is free.
It should also be noted that there will be no refunds for information, communication, and utility payments, payments transferred to the RA state budget, payments made at high-risk points of sale, payments charged for services offered by financial institutions, payments made with Arca gift and single-use cards, received refunds, compensation, and chargebacks.
The 2% cashback on non-cash payments is valid for transactions made from January 1, 2026, to December 31, 2026.