Պապիկյանն այցելել է ՊՆ կենտրոնական հավաքակայան
Ձմեռային զորակոչի մեկնարկի կապակցությամբ հունվարի 7-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը Պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, ԶՈւ ԳՇ պետ, գեներալ-լեյտենանտ Էդվարդ Ասրյանի, պաշտպանության նախարարի տեղակալ Հրաչյա Սարգսյանի և զորակոչի գործընթացում ներգրավված պատասխանատու ստորաբաժանումների ղեկավարների ուղեկցությամբ այցելել է ՊՆ կենտրոնական հավաքակայան:
Պաշտպանության նախարարը շրջել է հավաքակայանում, ծանոթացել զորակոչային հանձնաժողովների աշխատանքներին, զրուցել զորակոչիկների հետ՝ մաղթելով նրանց բարի և անվտանգ ծառայություն: Սուրեն Պապիկյանին զեկուցել են նախապատրաստական աշխատանքների, զինակոչիկների բժշկական հետազոտության և այլ միջոցառումների կատարման վերաբերյալ:
Նախարար Պապիկյանը հանձնարարականներ է տվել զորակոչի աշխատանքներին ներգրավված ծառայությունների ղեկավարներին՝ գործընթացը պատշաճ անցկացնելու համար:

В связи со стартом зимнего призыва 7 января министр обороны РА Сурен Папикян в сопровождении первого заместителя министра обороны — начальника ГШ ВС, генерал-лейтенанта Эдварда Асряна, заместителя министра обороны Грачья Саргсяна и руководителей ответственных подразделений, вовлеченных в процесс призыва, посетил центральный сборный пункт Минобороны.
Министр обороны обошел территорию сборного пункта, ознакомился с работой призывных комиссий, побеседовал с призывниками, пожелав им доброй и безопасной службы. Сурену Папикяну доложили о ходе подготовительных работ, медицинского обследования призывников и выполнения других мероприятий.
Министр Папикян дал соответствующие поручения руководителям служб, вовлеченных в работу по призыву, для обеспечения надлежащего проведения процесса.