Կարող եք ձեր կենսաթոշակներն ու նպաստներն ինքներդ բարձրացնել. Թորոսյան
ՀՀ աշխատանքի ու սոցիալական հարցերի նախարար Արսեն Թորոսյանը հայտնել է, որ կենսաթոշակառուներն ու նպաստառուները կարող են 22% հետվճար ստանալ, եթե իրենց Visa կամ Master քարտերը փոխարինեն Arca վճարային քարտով։
Նրա խոսքով, հունվարի 1-ից հետվճարի չափը փոխվել է և կազմում է 20% (մինչև 10,000 դրամ), սակայն Arca քարտով անկանխիկ առևտուր անելու դեպքում գործում է լրացուցիչ 2% հետվճարի ծրագիրը։ Այս դեպքում, ըստ Թորոսյանի, ամսական հետվճարի չափը կարող է տատանվել մինչև 60,000 դրամի շրջանակներում։
«Դուք կարող եք ձեր կենսաթոշակներն ու նպաստներն
այդքան չափով բարձրացնել, դրա համար պարզապես պետք է անկանխիկ առևտուր իրականացնել»,- ասել է նա՝ հավեելով,-«Եթե մեր կենսաթոշակառուները և նպաստառուները իրենց Visa կամ Master քարտերը փոխարինեն Arca տեսակի քարտերով, ապա նրանք կարող են ստանալ ոչ թե 20% հետվճար, այլ 22% հետվճար»,- ասել է նա։

Министр труда и социальных вопросов РА Арсен Торосян сообщил, что пенсионеры и получатели пособий могут получить 22% кэшбэка (возврата средств), если заменят свои карты Visa или Mastercard на платежную карту ArCa.
По его словам, с 1 января размер кэшбэка изменился и составляет 20% (до 10 000 драмов), однако при совершении безналичных покупок картой ArCa действует программа дополнительного кэшбэка в размере 2%. В этом случае, по утверждению Торосяна, ежемесячная сумма возврата может варьироваться в пределах до 60 000 драмов.
«Вы можете повысить свои пенсии и пособия на эту сумму, для этого просто нужно совершать безналичные покупки», — сказал он, добавив: «Если наши пенсионеры и получатели пособий заменят свои карты Visa или Master картами типа ArCa, то они смогут получать не 20%, а 22% кэшбэка».