Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Հայաստանում ԱՄՆ արտակարգ և լիազոր դեսպան Քրիստինա Քվինին, ով ավարտում է դիվանագիտական առաքելությունը մեր երկրում։
Վարչապետը շնորհակալություն է հայտնել դեսպանին համագործակցության և Հայաստան-ԱՄՆ հարաբերությունների հետևողական զարգացմանը նպաստելու համար։ Նիկոլ Փաշինյանը, մասնավորապես, ընդգծել է տիկին Քվինի պաշտոնավարման ընթացքում երկու երկրների միջև հարաբերությունները ռազմավարական մակարդակի բարձրացնելու փաստը։
Քրիստինա Քվինը շնորհակալություն է հայտնել վարչապետին և ՀՀ Կառավարությանը համատեղ աշխատանքի և արդյունավետ փոխգործակցության համար։ Դեսպանը համոզմունք է հայտնել, որ առաջիկայում ևս ՀՀ-ԱՄՆ գործակցությունը կզարգանա բոլոր ուղղություններով։
Կողմերը մտքեր են փոխանակել TRIPP նախագծի իրականացման, ինչպես նաև երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցերի շուրջ։

Prime Minister Nikol Pashinyan received US Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary to Armenia Christina Quinn, who is concluding her diplomatic mission in Armenia.
The Prime Minister thanked the Ambassador for contributing to cooperation and the consistent development of Armenia-US relations. Nikol Pashinyan, in particular, emphasized the fact that during Ms. Quinn’s tenure, relations between the two countries were elevated to a strategic level.
Christina Quinn thanked the Prime Minister and the Government of the Republic of Armenia for their joint work and practical cooperation. The Ambassador expressed confidence that, in the near future, Armenia-US cooperation will continue to expand across all areas.
The parties exchanged views on the implementation of the TRIPP project and other issues of mutual interest.