Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Հայաստանում ԱՄՆ արտակարգ և լիազոր դեսպան Քրիստինա Քվինին, ով ավարտում է դիվանագիտական առաքելությունը մեր երկրում։
Վարչապետը շնորհակալություն է հայտնել դեսպանին համագործակցության և Հայաստան-ԱՄՆ հարաբերությունների հետևողական զարգացմանը նպաստելու համար։ Նիկոլ Փաշինյանը, մասնավորապես, ընդգծել է տիկին Քվինի պաշտոնավարման ընթացքում երկու երկրների միջև հարաբերությունները ռազմավարական մակարդակի բարձրացնելու փաստը։
Քրիստինա Քվինը շնորհակալություն է հայտնել վարչապետին և ՀՀ Կառավարությանը համատեղ աշխատանքի և արդյունավետ փոխգործակցության համար։ Դեսպանը համոզմունք է հայտնել, որ առաջիկայում ևս ՀՀ-ԱՄՆ գործակցությունը կզարգանա բոլոր ուղղություններով։
Կողմերը մտքեր են փոխանակել TRIPP նախագծի իրականացման, ինչպես նաև երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցերի շուրջ։

Премьер-министр Никол Пашинян принял чрезвычайного и полномочного посла США в Армении Кристину Квин, которая завершает свою дипломатическую миссию в нашей стране.
Премьер-министр поблагодарил посла за сотрудничество и вклад в последовательное развитие армяно-американских отношений. В частности, Никол Пашинян подчеркнул тот факт, что в период пребывания госпожи Квин в должности отношения между двумя странами были подняты на стратегический уровень.
Кристина Квин поблагодарила премьер-министра и правительство РА за совместную работу и эффективное взаимодействие. Посол выразила уверенность, что и в дальнейшем сотрудничество Армения-США будет развиваться по всем направлениям.
Стороны обменялись мнениями по вопросам реализации проекта TRIPP, а также по другим вопросам, представляющим взаимный интерес.