Հունվար-նոյեմբերին պետբյուջեի եկամուտներն ու ծախսերը աճել են 13.7%-ով
ՀՀ ֆինանսների նախարարությունը հրապարակել է ՀՀ 2025 թվականի հունվար-նոյեմբեր ամիսների պետական բյուջեի կատարման մասին տեղեկատվությունը:
2025 թվականի հունվար-նոյեմբեր ամիսներին ՀՀ պետական բյուջեի եկամուտները կազմել են 2,579.1 մլրդ դրամ: Նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ պետական բյուջեի եկամուտներն աճել են 13.7%‑ով կամ շուրջ 310.2 մլրդ դրամով:
2025 թվականի հունվար-նոյեմբեր ամիսներին ՀՀ պետական բյուջեի ծախսերը կազմել են 2,844.5 մլրդ դրամ: Նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ պետական բյուջեի ծախսերն աճել են 13.7%-ով կամ 343.4 մլրդ դրամով:
2025 թվականի հունվար-նոյեմբեր ամիսների ընթացքում ՀՀ պետական բյուջեն կատարվել է 265.4 մլրդ դրամ պակասուրդով՝ նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի 232.2 մլրդ դրամի դիմաց:

In January-November, state budget revenues and expenditures increased by 13.7%
The Ministry of Finance of the Republic of Armenia has published information on the implementation of the state budget for January-November 2025.
In January-November 2025, the state budget of the Republic of Armenia recorded revenues of 2,579.1 billion drams. Compared to the same period of the previous year, state budget revenues increased by 13.7% or by about 310.2 billion drams.
In January-November 2025, the state budget of the Republic of Armenia recorded expenditures of 2,844.5 billion drams. Compared to the same period of the previous year, state budget expenditures increased by 13.7% or by 343.4 billion drams.
During January-November 2025, the state budget of the Republic of Armenia recorded a deficit of 265.4 billion drams, compared to 232.2 billion drams in the same period of the previous year.