Լոռու մարզի ընդհանուր իրավասության քաղաքացիական դատարանը մերժել է Սամվել Կարապետյանի հայցն ընդդեմ ՀՀ Վարչապետի մամուլի քարտուղար Նազելի Բաղդասարյանի` հրապարակայնորեն ներողություն խնդրելու, հերքում տարարածելու և 9.000.000 ՀՀ դրամ որպես փոխհատուցում տրամադրելու վերաբերյալ:
Հայցը ներկայացվել էր Նազելի Բաղդասարյանի կողմից այս տարվա հունիսի 17-ին կատարած ֆեյսբուքյան գրառման համար, որտեղ վերջինս քննադատել էր Սամվել Կարապետյանին։
Դատարանը չընդունեց հայցվորի փաստարկները և գտավ, որ Նազելի Բաղդասարյանի գրառման մեջ բացակայում է վիրավորանքն ու զրպարտությունը։ Նազելի Բաղդասարյանի հրապարակումը, ըստ դատարանի, գտնվում է խոսքի ազատության սահմաններում։
Նազելի Բաղդասարյանի շահերը դատարանում պաշտպանել է AM իրավաբանական ընկերության փաստաբան Արման Ներսիսյանը։

Суд общей юрисдикции Лорийской области отклонил иск Самвела Карапетяна против пресс-секретаря премьер-министра РА Назели Багдасарян о публичном принесении извинений, распространении опровержения и выплате компенсации в размере 9 000 000 драмов РА.
Иск был подан в связи с публикацией Назели Багдасарян в Facebook от 17 июня текущего года, в которой она подвергла критике Самвела Карапетяна.
Суд не принял доводы истца и счел, что в публикации Назели Багдасарян отсутствуют оскорбления и клевета. По мнению суда, публикация Назели Багдасарян находится в рамках свободы слова.