ՀՀ ողջ տարածքում ջերմաստիճանը կնվազի 8-10 աստիճանով. Սուրենյան
ՇՄ նախարարության հիդրոօդերևութաբանության և մոնիտորինգի կենտրոնի փոխտնօրեն Գագիկ Սուրենյանը հայտնել է, որ հունվարին օդի ամսական միջին ջերմաստիճանը կանխատեսվում է նորմայից 1-2 աստիճանով բարձր, իսկ տեղումների քանակը կլինի նորմայի սահմաններում։
Ըստ Սուրենյանի՝ սպասվում է նորմայից մի փոքր տաք և բավարար տեղումներով հունվար. «Հունվարին իրարամերժ ջերմային ֆոն է կանխատեսվում։ Հունվարի առաջին տասնօրյակում երկիրը գտնվելու է արկտիկական ցուրտ հոսանքների ազդեցության գոտում, հատկապես՝ հունվարի 3-4-ն ընկած ժամանակահատվածում»: Այդ օրերին հանրապետության ողջ տարածքում ջերմաստիճանը կնվազի 8-10 աստիճանով։
«Այդ հոսանքը կմնա մինչև հունվարի 8-ը ներառյալ։ Հունվարի երկրորդ և երրորդ տասնօրյակներում հիմնականում կգերակշռեն հարավ-արևմուտքից  ներթափանցող արևադարձային տաք հոսանքները»,-նշել է նա։

Temperatures across Armenia will drop by 8-10 degrees. Surenyan
Gagik Surenyan, Deputy Director of the Hydrometeorology and Monitoring Center of the Ministry of Environment and Natural Resources, reported that in January, the average monthly air temperature is expected to be 1-2 degrees above normal, and precipitation will be within the normal range.
According to Surenyan, a slightly warmer-than-normal January with sufficient precipitation is expected. “A contrasting thermal background is predicted in January. In the first ten days of January, the country will be in the zone of influence of cold Arctic currents, especially between January 3-4.” During those days, the temperature throughout the republic will drop by 8-10 degrees.
“This current will remain until January 8 inclusive. In the second and third ten days of January, tropical warm currents penetrating from the southwest will predominate,” he noted.