Դեկտեմբերի 25-ին ողբերգական դեպք է տեղի ունեցել Շիրակի մարզում։ Ժամը 14։25-ի սահմաններում ՀՀ ՆԳՆ տեղեկություն է ստացվել, որ ծնողների ուղեկցությամբ «Գյումրի» բժշկական կենտրոն է տեղափոխվել մանկահասակ երեխայի դի։
Ինչպես հայտնում է Shamshyan.com-ը, պարզվել է, որ մահացածը 2-ամյա տղա երեխա է, որը տանը ժամը 11։00-ի սահմաններում խաղալիք ավտոմեքենաներով խաղալիս պատահաբար կուլ է տվել պտուտակ, ինչի հետևանքով ինքնազգացողությունը վատացել է և ծնողների ուղեկցությամբ տեղափոխվել է «Գյումրի» բժշկական կենտրոն։
Դեպքի փաստով ոստիկանության Մուշի բաժնում փաստաթղթեր են կազմվել, որոնք փոխանցվել են ՀՀ Քննչական կոմիտեի Շիրակի մարզային քննչական վարչություն։

25 декабря в Ширакской области произошел инцидент. Около 14:25 из МВД РА поступила информация о том, что в сопровождении родителей в медицинский центр «Гюмри» было доставлен малолетний ребенка.
Как сообщает Shamshyan.com, выяснилось, что это — 2-летний мальчик. Около 11:00, играя дома с игрушечными машинками, он случайно проглотил саморез (шуруп), вследствие чего его самочувствие ухудшилось, и он был доставлен родителями в МЦ «Гюмри».
По факту происшествия в отделе полиции «Муш» были составлены документы, которые переданы в Ширакское областное следственное управление Следственного комитета РА.