Հաջողվել է փրկել 2-ամյա տղայի կյանքը
Դեկտեմբերի 25-ին «Գյումրի» բժշկական կենտրոնի բուժանձնակազմին հաջողվել է փրկել ծայրահեղ ծանր վիճակում իրենց մոտ տեղափոխված երեխայի կյանքը։ Ինչպես հայտնում է Shamshyan.com-ը, այդ օրը անգիտակից վիճակում Գյումրու բժշկական կենտրոն է տեղափոխվել Գյումրիի բնակիչ 2-ամյա Ալեքս Տ.-ն։
Տեղում բժիշկներին երեխայի ծնողները հայտնել են, որ նրա կոկորդում կասկածելի իր կա։ Բժիշկներին հաջողվել է երեխայի կյանքը փրկել, սակայն մի քանի օր նա պետք է մնա բժիշկների հսկողության տակ։ Դեպքի փաստով տարածքային ոստիկանության բաժնում փաստաթղթեր են կազմվել, որոնք փոխանցվել են ՀՀ քննչական կոմիտեի Շիրակի մարզային քննչական վարչություն։
Կայքը հայտնում է, որ երեխայի կյանքը հնարավոր է եղել փրկել բժիշկների ու ծնողների արագ գործողությունների արդյունքում, քանի որ երբ ծնողները նկատել են, թե ինչպես է երեխան շնչահեղձ լինում, շատ արագ նրան տեղափոխել են Գյումրու բժշկական կենտրոնի մանկական բաժանմունք, որտեղ էլ բժիշկենրի ճիշտ ու գրագետ գործունեությունների արդյունքում հնարավոր է դարձել փրկել երեխայի կյանքը։

25 декабря медицинскому персоналу МЦ «Гюмри» удалось спасти жизнь ребенка, доставленного к ним в крайне тяжелом состоянии. Как сообщает Shamshyan.com, в тот день в медицинский центр Гюмри в бессознательном состоянии был доставлен житель Гюмри, 2-летний Алекс Т.
На месте родители ребенка сообщили врачам, что в его горле находится подозрительный предмет. Врачам удалось спасти жизнь ребенка, однако в течение нескольких дней он должен оставаться под наблюдением медиков. По факту происшествия в территориальном отделе полиции были составлены документы, которые переданы в Ширакское областное следственное управление Следственного комитета РА.
Сайт сообщает, что жизнь ребенка удалось спасти благодаря оперативным действиям врачей и родителей: когда родители заметили, что ребенок задыхается, они очень быстро доставили его в детское отделение МЦ «Гюмри», где благодаря правильным и грамотным действиям врачей стало возможным спасение жизни малыша.