ԶՈւ ԳՇ պետն այցելել է հանրապետական հավաքակայան, անցկացրել շարային ստուգատես
2025 թվականի ձմեռային զորակոչի մեկնարկին ընդառաջ՝ ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, ԶՈւ ԳՇ պետ, գեներալ-լեյտենանտ Էդվարդ Ասրյանն այցելել է հանրապետական հավաքակայան, անցկացրել շարային ստուգատես:
ԶՈւ ԳՇ պետը տեղում դիտարկել է զորակոչին ներգրավված աշխատանքային խմբերի և հանձնաժողովների պատրաստությունը, տեխնիկական միջոցների առկայությունն ու սարքինությունը, ստուգել թիկունքային և բժշկական ապահովման, ներքին հսկողության պատրաստության վիճակն ու նախապատրաստական այլ աշխատանքների ընթացքը:
Ասրյանը պատասխանատու ստորաբաժանումների ղեկավարներին տվել է համապատասխան ցուցումներ և հանձնարարականներ՝ ձմեռային զորակոչը պատշաճ մակարդակով անցկացնելու համար:

Начальник ГШ ВС посетил республиканский сборный пункт, провел строевой смотр
В преддверии старта зимнего призыва 2025 года первый заместитель министра обороны РА, начальник Генштаба ВС, генерал-лейтенант Эдвард Асрян посетил республиканский сборный пункт и провел строевой смотр.
Начальник ГШ ВС на месте ознакомился с подготовкой рабочих групп и комиссий, вовлеченных в призыв, наличием и исправностью технических средств, проверил состояние тылового и медицинского обеспечения, уровень внутренней службы, а также ход других подготовительных работ.
Эдвард Асрян дал руководителям ответственных подразделений соответствующие указания и поручения по проведению зимнего призыва на надлежащем уровне.