Evocabank-ը միացել է «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի 2025 թվականի դրամահավաքին և 50 միլիոն ՀՀ դրամ է նվիրաբերել Սյունիքի մարզի Սպանդարյանի ջրանցքի վերակառուցման ծրագրին։
Բանկի կողմից իրականացված նվիրաբերությունը կուղղվի Սպանդարյանի ջրանցքի վթարված հատվածների վերականգնմանը, ինչը հնարավորություն կտա վերականգնել ոռոգման համակարգը և ապահովել ջրի հասանելիությունը Սյունիքի մարզի մի շարք համայնքների համար։
Ծրագրի իրականացումը նպատակ ունի ապահովել ջրային անվտանգությունը, խթանել գյուղատնտեսական արտադրությունը և ստեղծել կայուն տնտեսական զարգացման պայմաններ տարածաշրջանում։ Նվիրաբերության արդյունքում Սառնակունք, Իշխանասար, Ծղուկ, Սպանդարյան, Անգեղակոթ և Շաքի բնակավայրերում 730 ընտանիք (4,320 բնակիչ) կդառնա անմիջական շահառու, իսկ շուրջ 2,800 հեկտար հողատարածք կապահովվի արդյունավետ ոռոգմամբ։
Evocabank-ն իր կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության ռազմավարության շրջանակում շարունակաբար աջակցում է ազգային նշանակության ծրագրերին՝ նպաստելով Հայաստանի տնտեսական և սոցիալական զարգացմանը։

Evocabank присоединился к кампании по сбору средств Всеармянского фонда «Айастан» в 2025 году и пожертвовал 50 млн драмов РА на программу реконструкции Спандарянского канала в Сюникской области.
Пожертвование банка будет направлено на восстановление поврежденных участков Спандарянского канала, что позволит восстановить ирригационную систему и обеспечить водоснабжение ряда населенных пунктов в Сюникской области. Реализация проекта направлена на обеспечение водной безопасности, стимулирование сельскохозяйственного производства и создание условий для устойчивого экономического развития региона. В результате пожертвования 730 семей (4 320 жителей) населённых пунктов Сарнакунк, Ишханасар, Цхук, Спандарян, Ангехакот и Шаки станут прямыми бенефициарами, а около 2 800 гектаров земель будут обеспечены эффективным орошением.
В рамках своей стратегии корпоративной социальной ответственности Evocabank на постоянной основе поддерживает проекты национального значения, способствуя экономическому и социальному развитию Армении.