Ներմուծված նավթամթերքը հասանելի կլինի «Ran Oil»-ում. կնպաստի վառելիքի գների նվազմանը և ոլորտում ավելի թափանցիկ գնագոյացման ձևավորմանը
«ՄեգաԹրեյդ» ընկերությունը Հայաստանի ու Ադրբեջանի համապատասխան կառույցների միջև ձեռք բերված համաձայնության և սահմանված ընթացակարգերի շրջանակում իրականացնելու է նավթամթերքի ներմուծում ՀՀ. Radar Armenia-ին հայտնեցին «ՄեգաԹրեյդ» ՍՊԸ-ից։
«Սա մատակարարման այլընտրանքային ուղղության գործարկում է, որը միտված է շուկայի դիվերսիֆիկացմանը, մրցակցային միջավայրի ամրապնդմանը և սպառողներին առավել մատչելի առաջարկ ապահովելուն՝ պահպանելով որակի և անվտանգության բոլոր պահանջները։
Ներմուծված նավթամթերքը հասանելի կլինի «Ran Oil» ցանցի բենզալցակայաններում, ինչը շոշափելիորեն կնպաստի վառելիքի գների նվազմանը և ոլորտում ավելի թափանցիկ գնագոյացման ձևավորմանը։
Մենք կարևորում ենք մատակարարման կայունությունն ու կանխատեսելիությունը և համոզված ենք, որ նոր աղբյուրների ներգրավումը կնպաստի վառելիքի շուկայի հավասարակշռությանը և կամրապնդի մեր երկրի էներգետիկ ու տնտեսական դիմակայունությունը»,- նշեցին ընկերությունից։

Imported petroleum products will be available at Ran Oil, contributing to lower fuel prices and more transparent pricing in the sector
The "MegaTrade" company will import petroleum products into Armenia within the framework of the agreement reached between the relevant structures of Armenia and Azerbaijan, and in accordance with the established procedures. Radar Armenia was informed by "MegaTrade" LLC.
"This is the launch of an alternative supply direction, which is aimed at diversifying the market, strengthening the competitive environment, and providing consumers with a more affordable offer, while maintaining all quality and safety requirements.
Imported petroleum products will be available at gas stations in the "Ran Oil" network, which will significantly reduce fuel prices and improve transparency in the sector.
We attach importance to the stability and predictability of supply and are confident that the involvement of new sources will contribute to the balance of the fuel market and strengthen the energy and economic resilience of our country," the company noted.