Պետական եկամուտների կոմիտեից հայտնում են.
«Օրերս «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայան ժամանած ՀՀ քաղաքացի հանդիսացող ուղևորներից մեկի և Պետական եկամուտների կոմիտեի աշխատակիցների միջև տեղի ունեցած միջադեպի վերաբերյալ տեղեկացնում ենք, որ մաքսային ծառայության աշխատակիցների կողմից ուղեբեռի ստուգման վերաբերյալ ներկայացված օրինական պահանջին քաղաքացին դրսևորել է բացահայտ ագրեսիվ և անթույլատրելի վարքագիծ՝ կիրառելով հայոյախառն արտահայտություններ, ցուցաբերելով անհարգալից ու կոպիտ վերաբերմունք մաքսային ծառայողների նկատմամբ և խոչընդոտելով վերջիններիս ծառայողական պարտականությունների կատարմանը։
Տարածված տեսաձայնագրությունից հստակ երևում է, որ քաղաքացին հրավիրվել է առանձնասենյակ՝ իրավիճակը կարգավորելու և պարզաբանումներ տրամադրելու նպատակով, սակայն վերջինս շարունակել է խախտել հասարակական կարգը՝ կատարելով ձայնարկումներ և խոսելով բարձր տոնայնությամբ։
Իրավիճակի հետագա լարումը կանխելու նպատակով՝ սահմանված կարգով ներգրավվել են ՀՀ ներքին գործերի նախարարության աշխատակիցները։
Կոմիտեն խստորեն դատապարտում է պետական ծառայողների նկատմամբ ցանկացած տեսակի անհարգալից, ագրեսիվ կամ անթույլատրելի վարքագիծ: Մաքսային հսկողության բոլոր գործընթացներն իրականացվում են բացառապես օրենքի շրջանակում և ենթակա են կատարման քաղաքացիների կողմից»։

Комитет государственных доходов сообщает:
«Относительно инцидента, произошедшего на днях между одним из пассажиров — гражданином РА, прибывшим в международный аэропорт «Звартноц», и сотрудниками Комитета государственных доходов, сообщаем, что на законное требование сотрудников таможенной службы о досмотре багажа гражданин проявил открыто агрессивное и недопустимое поведение, используя нецензурные выражения, демонстрируя неуважительное и грубое отношение к сотрудникам таможни и препятствуя выполнению ими служебных обязанностей.
Из распространенной видеозаписи четко видно, что гражданин был приглашен в отдельное помещение с целью урегулирования ситуации и дачи разъяснений, однако последний продолжил нарушать общественный порядок, издавая громкие звуки и говоря на повышенных тонах.
С целью предотвращения дальнейшего обострения ситуации, в установленном порядке были привлечены сотрудники Министерства внутренних дел РА.
Комитет строго осуждает любые виды неуважительного, агрессивного или недопустимого поведения по отношению к государственным служащим. Все процессы таможенного контроля осуществляются исключительно в рамках закона и подлежат исполнению со стороны граждан».