Հանրապետության հրապարակում արտակարգ դեպքեր և պատահարներ չեն գրանցվել․ ՆԳՆ
Այսօր՝ դեկտեմբերի 14-ին, Հանրապետության հրապարակում գլխավոր տոնածառի լույսերի վառման տոնական միջոցառման ընթացքում ՆԳՆ ոստիկանությունն ապահովել է հասարակական կարգն ու քաղաքացիների անվտանգությունը։ Միջոցառման ընթացքում արտակարգ դեպքեր կամ պատահարներ չեն գրանցվել։
Միևնույն ժամանակ, արձանագրվել են երեխաների և ծնողների ժամանակավորապես միմյանցից առանձնացման մի քանի տասնյակ դեպքեր։
Ոստիկանության արագ և համակարգված գործողությունների շնորհիվ բոլոր նման դեպքերում երեխաները հայտնաբերվել և վերադարձվել են իրենց ծնողներին։
Բացի այդ, միջոցառման ընթացքում հայտնաբերվել են պայուսակներ և այլ անձնական իրեր, որոնք ներկայումս գտնվում են Համայնքային ոստիկանության Կենտրոնական բաժնում։ Բոլոր այն քաղաքացիները, որոնք կորցրել են իրեր՝ կարող մոտենալ Համայնքային ոստիկանության Կենտրոնական բաժին։

Полиция МВД сообщает:
Сегодня, 14 декабря, во время праздничного мероприятия по зажжению огней на главной новогодней елке на площади Республики, полиция МВД обеспечила общественный порядок и безопасность граждан. Во время мероприятия чрезвычайных происшествий или инцидентов не зафиксировано.
В то же время, было зарегистрировано несколько десятков случаев временного разлучения детей и родителей.
Благодаря быстрым и скоординированным действиям полиции, во всех подобных случаях дети были найдены и возвращены своим родителям.
Кроме того, во время мероприятия были обнаружены сумки и другие личные вещи, которые в настоящее время находятся в Центральном отделе Муниципальной полиции. Все граждане, потерявшие свои вещи, могут обратиться в Центральный отдел Муниципальной полиции.